ایران بروکر
خبر مهم : چگونه در سامانه یکپارچه خودرو ثبت‌نام کنیم؟

افزایش ۱۰ برابری سرعت اینترنت برای کسب و کار‌ها

تجارت نیوز

وزیر ارتباطات از افزایش سرعت اینترنت برای کسب و کار‌ها خبر داد و گفت قرار است حداقل سرعت اینترنت ۱۰۰ مگابایت بر ثانیه را که تقریبا ۱۰ برابر سرعت فعلی است، فراهم کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از صدا و سیما، عیسی زارع پور در حاشیه برگزاری نخستین جلسه هیئت دولت در سال ۱۴۰۱ درباره برنامه‌های وزارت ارتباطات برای تحقق شعار سال (تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین) گفت: سال گذشته در وزارت ارتباطات برای توسعه اقتصاد دیجیتال زیرساختی را فراهم کرده ایم و آن تشکیل کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال بود.
وی افزود: با تشکیل این کارگروه اختیارات هیئت وزیران و رئیس جمهور به یک جمع تفویض شد تا بتوانیم موانع پیش روی کسب و کار‌هایی را که در حوزه دیجیتال فعالیت می‌کنند، برطرف کنیم.
وزیر ارتباطات گفت: امیدواریم توسعه کسب و کار‌های دیجیتالی را که سهم ۱۰ درصدی از کل تولید ناخالص ملی به خود اختصاص داده اند در هدف گذاری ۳ ساله محقق کنیم.
وی با بیان اینکه از زیرساخت بوجود آمده استفاده حداکثری خواهیم کرد، گفت: تصمیم‌های کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال به مثابه تصمیم‌های هیئت دولت است و امیدواریم هم موانع را از پیش روی کسب و کار‌ها برداریم و هم برای توسعه صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان ایرانی در حوزه اقتصاد دیجیتال در سطح منطقه و در سطح جهانی کار کنیم.
زارع پور خاطرنشان کرد: ابتدا نیاز کشور را تامین خواهیم کرد که البته در بسیاری از حوزه‌ها این اتفاق افتاده است و در حوزه‌های دیگر هم در سال ۱۴۰۱ شاهد تحقق خواهیم بود و در مرحله بعد نیاز منطقه و نیاز بسیاری از کشور‌ها را برطرف خواهیم کرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه حوزه اقتصادی امسال سه محور اصلی دارد که یکی از آن‌ها توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در کشور است، گفت: هم اکنون زیرساخت توسعه، گسترش ارتباطات است یعنی ارتباطات زیرساخت بسیار مهم برای بخش‌های دیگر محسوب می‌شود.
وزیر ارتباطات گفت: همچنین در دولت سیزدهم به دنبال راه اندازی شبکه پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری هستیم.
وی افزود: البته در افق ۱۴۰۳ هدف گذاری کرده ایم سرعت اینترنت را به یک گیگابایت در ثانیه برسانیم که ۱۰۰ برابر سرعت فعلی است.
زارع پور گفت: زیرساخت اساسی برای توسعه کشور ارتباطات است و این موضوع را به عنوان برنامه کلیدی دنبال می‌کنیم و در سال ۱۴۰۱ با سرعت بیشتری به دنبال تحقق آن خواهیم بود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند