سرور اختصاصی چیست و چرا باید از سرور اختصاصی ایران استفاده کنیم؟

تجارت نیوز

سرور اختصاصی، سیستم کامپیوتری است که قابلیت کار کردن به صورت شبانه روزی را دارد. سرورهای اختصاصی در دیتاسنترهای بسیار مجهز و امن نگهداری می‌شوند و همواره توسط سرور منیجرها (مدیر سرور) تحت کنترل هستند و توسط یک اینترنت پرسرعت (بدون قطعی شبکه) و همچنین آدرس‌های IP اختصاصی در دسترس قرار می‌گیرند.

سرور اختصاصی، سیستم کامپیوتری است که قابلیت کار کردن به صورت شبانه روزی را دارد. سرورهای اختصاصی در دیتاسنترهای بسیار مجهز و امن نگهداری می‌شوند و همواره توسط سرور منیجرها (مدیر سرور) تحت کنترل هستند و توسط یک اینترنت پرسرعت (بدون قطعی شبکه) و همچنین آدرس‌های IP اختصاصی در دسترس قرار می‌گیرند.

به گزارش تجارت‌نیوز، هر سرور اختصاصی به صورت انحصاری در اختیار کاربر قرار داده می‌شود.به عبارت دیگر منابع سرور کاملا در اختیار یک کاربر است و به اشتراک گذاشته نمی‌شود.

همچنین کاربر در انتخاب سیستم عامل، کنترل پنل، نرم‌افزارها و نوع استفاده از منابع کاملا آزاد است و محدودیتی ندارد.

به طور کلی استفاده از سرور اختصاصی برای میزبانی وب سایت، سطح بالاتری از عملکرد را از نظر سرعت، آپتایم و امنیت فراهم می‌کند به عبارت دیگر کاربران از این امکان برخوردار می‌شوند تا کنترل به مراتب بهتری بر روی وب سرویس یا اپلیکیشن‌های خود داشته باشند.

در نتیحه سرور اختصاصی یک انتخاب بسیار مناسب برای وب سایت‌هایی با ترافیک بالا، فروشگاه‌های آنلاین،‌ اپلیکیشن‌های پربازدید و … است که خواهان منابع، کیفیت و امنیت بیشتری هستند.

و اما سرور اختصاصی ایران

سرور اختصاصی ایران، با توجه به میزبانی در داخل کشور، دارای قابلیت دسترسی بالاتر و سرعت بیش‌تری است.با توجه به بهبود وضعیت زیرساخت کشور و افزایش پهنای باند شبکه ارتباطی در داخل کشور و همچنین افزایش بی‌سابقه نرخ ارز و مشکلات انتقال و پرداخت وجه به خارج کشور، با استفاده از سرورهای اختصاصی ایران به راحتی می‌توان تمام نیازهای خود را با اطمینان و بدود دغدغه برطرف کرد.

با خرید سرور اختصاصی ایران به راحتی می‌توان از تمام مزایای این سرویس بدون هیچ‌گونه نگرانی استفاده کرد، با توجه به ارزان بودن ترافیک داخلی برای کاربران اینترنتی، این سرویس برای کاربران نهایی نیز به صرفه‌تر است. سرعت دسترسی کاربران داخل کشور نیز نسبت به سرویس‌های مشابه خارج از کشور تا ۳ برابر بیشتر خواهد بود.

همچنین با افزایش پهنای باند ترافیک داخل کشور، پهنای باند مناسبی برای این سرویس‌ها فراهم شده است. در زمینه امنیت، اتک و حملات سایبری، سرویس‌های داخل کشور به راحتی در زمان حملات می‌توانند به صورت دسترسی فقط در داخل کشور (Iran Access) قرار بگیرند تا حملات بی اثر شده و کاربران داخل کشور به راحتی به سرور دسترسی داشته باشند.

سرور اختصاصی ایران بهتر است یا خارج کشور

در واقع این موضوع بستگی به نیاز شما دارد، در صورتی که سرعت دسترسی اطلاعات کاربران و پایداری در زمان تغییرات در زیرساخت کشور و مشکلات ارتباطی با خارج کشور برای شما اهمیت دارد سرور داخل کشور مناسب‌ترین انتخاب است.
سرور اختصاصی به چه کاربرانی پیشنهاد می‌شود؟

⦁ کسب و کارهایی با تعداد مشتریان زیاد

⦁ کاربرانی که به دنبال پهنای باند، قابلیت اعتماد و پایداری بالا هستند

⦁ وب سایت‌هایی با ترافیک بالا

⦁ وب سایت‌های اشتراک ویدئو

⦁ فروشگاه‌های اینترنتی متوسط و بزرگ

⦁ آژانس‌هایی که تعداد مشتریان زیادی دارند

⦁ سازمان‌ها و یا کسب و کارهای در حال اجرا وب سایت‌های پیچیده

⦁ سایت‌های داینامیک با نرم افزارهایی مانند پایگاه داده‌های بزرگ و تجزیه و تحلیل داده‌ها

IMG 20181103 145419

مشاهده پلن های سرورهای اختصاصی ایران (لطفا برای مشاهده جزئیات بر روی عکس کلیک کنید)

ویژگی‌های سرور اختصاصی

استفاده از سرور اختصاصی برای مدیران وب سایت‌ها مزایای زیادی دارد که عمومی‌ترین آن استفاده از تمام منابع اختصاصی سرور،‌ امنیت بالاتر و قابل اطمینان بودن است و همچنین با خرید سرور اختصاصی یک یا چند آی پی در اختیار خواهید داشت که با سایر کاربران در اشتراک نیست و این موضوع از به وجود آمدن مشکلاتی برای سئو سایت و همچنین از اسپم شدن ایمیل‌های وب سایت جلوگیری می‌کند. به طور کلی اصلی‌ترین ویژگی‌های سرور اختصاصی عبارتند از:

⦁ مشتری دارای کنترل کامل بروی تمام منابع سرور است.

⦁ عملکرد بهتر، ثبات و قابلیت اطمینان از آنجا که مشتری منابع را به اشتراک نمی‌گذارد.

⦁ مشتری دارای حق انتخاب سیستم عامل، کنترل پنل، برنامه‌های کاربردی، امنیت برای پاسخگویی به نیازهای تجاری است.

⦁ سرور دارای امنیت و حریم خصوصی داخلی برای محافظت در برابر هرزنامه، DDOS، ویروس‌ها، نرم افزارهای مخرب و دیگر حملات است.

⦁ سرور اختصاصی این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند تا به منابع محاسباتی بالا، بدون صرف هزینه زیادی دسترسی داشته باشد.

⦁ هیچ خطری از سمت وب سایت‌های دیگر متوجه وب سایت‌هایی که از سرور اختصاصی برای میزبانی استفاده می‌کنند نمی‌شود (مانند تاثیر مصرف بیش از اندازه از سی پی یو،‌ رم و پهنای باند سرور).

معایب سرورهای اختصاصی

⦁ هزینه بیشتر،‌ در برابر سرویس‌های دیگر میزبانی اشتراکی و مجازی

⦁ نیاز به داشتن دانش برای مدیریت سرور و رفع مشکلات و خطاها

⦁ هزینه برای فرد متخصص جهت مدیریت سرور (‌در صورتی که دانش مدیریت سرور نداشته باشید)

IMG 20181103 145422

چرا به سرور اختصاصی نیاز دارید؟

به طور کلی، شرایط میزبانی برای کسب و کار در حال رشد متغییر است و در ابتدا این وب سایت‌ها از سرورهای مجازی برای میزبانی استفاده می‌کنند با توجه به سرعت رشد وب سایت از یک مرحله به بعد منابع سرور مجازی جواب‌گوی نیازهای وب سایت نخواهد بود و این اتفاق بیانگر این است که باید برای میزبانی وب سایت از یک سرور اختصاصی استفاده کنید.

انتخاب سرور اختصاصی مناسب، بستگی به نیازهای وب سایت ، اندازه محتوا، مخاطبان هدف و ترافیک وب سایت دارد، به عنوان مثال، اگر یک وب سایت تجارت الکترونیک یا یک وب سایت ترافیک بالا داشته باشید، به یک سرور اختصاصی قدرتمند، کارآمد و قابل اعتماد نیاز دارید.

با این حال، برای خرید سرور اختصاصی به هزینه بیشتری نیاز خواهید داشت و باید اطمینان حاصل کنید که تصمیم درستی گرفته‌اید. در ادامه به برخی از دلایل انتخاب سرور اختصاصی پرداخته می‌شود:

⦁ کارایی و قدرت بیشتر نسبت به سرور مجازی

⦁ دریافت اخطار از سرویس دهنده فعلی مبنی بر استفاده بیش از حد از منابع

⦁ می‌خواهید که کنترل بیشتری بر روی سرور داشته باشید

⦁ نیاز به امنیت بیشتر

⦁ نیاز به آی پی آدرس یونیک (IP اختصاصی)

⦁ به دنبال عملکرد بیشتر، قابل اعتماد و پایدار هستید

⦁ وجود حملات سایبری و نیاز به مدیریت و جلوگیری از آنها

باید قبل از تصمیم به خرید سرور اختصاصی، سوال‌های زیر را از خود بپرسید.

⦁ آیا وب سایت من نیاز به منابع بیشتری دارد، که تنها سرور اختصاصی پاسخگوی نیاز آن است؟

⦁ آیا من منابع مالی لازم را برای خرید سرور اختصاصی دارم؟

⦁ کدام ویژگی‌ها بیشترین نیاز را شامل می‌شوند؟

⦁ وضعیت سرویس فعلی چگونه است؟

ارزیابی نیازهای تجاری و اینکه آیا نیاز به سرمایه گذاری در خرید سرور اختصاصی می‌تواند چالش برانگیز باشد، به ویژه اگر فرد غیرفنی هستید. برای جلوگیری از اشتباهات پرهزینه، مهم است تا با یک تیم حرفه‌ای مشورت کنید. تا سیستم فعلی سرویس را تجزیه و تحلیل کنند و در تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا ارتقا و خرید یک سرور اختصاصی برای کسب و کار لازم است یا نه، کمک کنند.

معرفی گروه میزبانی وبِ سرورستاپ

تیم سرورستاپ از سال ۱۳۹۲ به صورت تخصصی در زمینه ارائه راهکارهای نوین خدمات میزبانی وب تمرکز کرده است، سرورستاپ می‌تواند زیرساخت مناسب برای کسب وکار با آخرین مدل‌های پیاده‌سازی میزبانی وب، ارائه دهد. راه اندازی سرویس‌هایی مانند CDN، Cache،Firewall و خدمات بر بستر فناوری‌هایcloud و cluster مانند Docker و Openstack نیز به صورت اختصاصی در قالب پروژه زیرساخت، در سرورستاپ قابل انجام است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند