وزیر کشور خبر داد:

سفارش 2 هزار واگن برای مترو کلانشهرها

سفارش 2 هزار واگن برای مترو کلانشهرها

وزیر کشور گفت: در کمیسیون ویژه کلانشهرها موضوعات مرتبط با ترافیک و حمل‌ونقل پیگیری می‌شود که برای متروی کلانشهرها ۲ هزار واگن در یک نوبت سفارش داده شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در همایش روز ملی حمل و نقل سخنرانی کرد. بخشی از صحبت‌های وی را در ادامه می‌خوانید.

*۲۶ آذرماه روز حمل و نقل یادآور خاطرات زمان جنگ و تلاش‌ها و ایثارگری‌های به خرج داده قشر زحمتکش و فعال در حوزه حمل و نقل است، در آن شرایط سخت این قشر فعال، ایثارگرانه خدمات‌رسانی ایثارگرانه‌ای به جبهه‌های جنگ کردند.

*حمل و نقل درون شهری یک موضوع میان بخشی است که متوجه یک نهاد و یک دستگاه نیست، به دلیل ذات حمل و نقل این موضوع بین بخشی و چند وجهی است و برای سهولت در آن نیازمند همکاری‌های بین بخشی هستیم. برای تردد آسان‌تر و روان‌تر ما هم نیاز به علامت‌گذاری‌‎های درست، مدیریت ترافیک و مهندسی خیابان‌ها و طراحی شهری هستیم.

*هوشمندسازی و توسعه انجام امور اداری به صورت الکترونیک تاثیرگذار است، پیش از این برای پرداخت یک قبض نیز باید از خانه بیرون می آمدیم اما در حال حاضر انجام بخشی از فعالیت‌ها به صورت هوشمند در کاهش بار ترافیکی تاثیر گذاشته هرچند هنوز ۵۰ درصد کار بر روی زمین است و هنوز بر روی نرم افزارهای هوشمند ننشسته است.

*پس از ۲۷ تا ۲۸ سال که در حال فعالیت‌های اداری در نهادهای مختلف هستم هنوز علاقه‌مندی به فعالیت کارتابلی تمام نشده، در حالی که باید فعالیت‌های کارتابلی تبدیل به فعالیت‌های هوشمند شود تا از مراجعه مردم کاسته شود، در حال حاضر تا برخی از مردم مراجعه نکنند کار به خوبی انجام نمی‌شود.

*ما پیک ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در روز را نیز زده ایم اما به طور معمول ۸۰ تا ۸۵ میلیون بنزین در روز سوخت می‌شود که بیش از شاخص‌های بین‌المللی است. همچنین ۵ هزار نفر تلفات تصادفات درون شهری ما است که این آمار نیز بسیار غم انگیز و هزینه‌زا است.

*ما باید هزینه‌های زندگی و میزان آسیب‌هایی که به شهروندان می‌شود را کاهش دهیم. در شورای عالی ترافیک و در کمیسیون ویژه کلان شهرها موضوعات مرتبط با ترافیک و حمل و نقل پیگیری می‌شود و در حال حاضر برای متروی کلان شهرها ۲ هزار واگن در یک نوبت و ۳۵۰ واگن در نوبت دیگر سفارش داده شده است.

*از ابتدا قرار بود با هدفمند کردن یارانه ها این اعتبارات صرف تولید و حمل و نقل شود که خوشبختانه امسال در لایحه بودجه ۹۸ بنا به تشخیص استانداران، یارانه ۳ دهک حذف و صرف توسعه حمل و نقل عمومی، تولید و معیشت افراد نیازمند می‌شود.

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند