در معاملات امروز بازارهای جهان

سهام آسیایی با سقوط قیمت نفت افت کرد

سهام آسیایی با سقوط قیمت نفت افت کرد

با سقوط سنگین قیمت نفت پس از بازگشایی بنادر نفتی لیبی و نرم‌تر شدن مواضع آمریکا در مورد ایران، سهام آسیایی افت کرد. در بازار ارز، دلار پیش از اولین شهادت رئیس فدرال‌رزرو، تثبیت شد.

روز سه‌شنبه، با سقوط سنگین قیمت نفت پس از بازگشایی بنادر نفتی لیبی و نرم‌تر شدن مواضع آمریکا در مورد ایران، سهام آسیایی افت کرد. در بازار ارز، دلار پیش از اولین شهادت رئیس فدرال‌رزرو، جرومی پاول در کنگره، تثبیت شد.

به گزارش تجارت‌نیوز،در معاملات دیشب، شاخص داوجونز ۰.۲ درصد بالا رفت اما اس‌اندپی ۵۰۰ پس از این که سقوط قیمت نفت و افت سهام انرژی، جهش بخش مالی را خنثی کرد، ۰.۱ درصد پایین‌تر بسته شد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه به غیر از ژاپنِ ام‌اس‌سی‌آی، که در ۲ جلسه قبلی خود سود کرده بود، ۰.۵ درصد افت کرد.

سهام چین که دیروز با داده‌های اقتصادی نه‌چندان خوب، افت کرده بودند، امروز هم به کاهش ارزش خود ادامه دادند. کامپوزیت شانگهای ۰.۷ درصد و هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۰.۹ درصد از ارزش خود را از دست دادند.

سهام استرالیا ۰.۴ درصد و کوسپی کره‌جنوبی ۰.۲ درصد افت کردند، درحالی‌که نیکی ژاپن خلاف جهت حرکت کرد و ۰.۵ درصد رشد کرد.

در معاملات دیشب، با بازگشایی بنادر نفتی لیبی، نرم‌تر شدن مواضع آمریکا در قبال تحریم ایران که از زبان وزیر خزانه‌داری بیان شد و احتمال افزایش تولید روسیه و سایر تولیدکنندگان بزرگ، قیمت نفت به شدت سقوط کرد.

در بازار ارز، نرخ دلار با ۰.۱ درصد رشد نسبت به روز قبل، در برابر سبد ارزهای مهم جهان به ۹۴.۵۸۷ واحد رسید.

دلار روز دوشنبه پیش از جلسه شهادت رئیس فدرال‌رزرو، جرومی پاول، ۰.۲۵ درصد از رکورد دو هفته‌ای ۹۵.۲۴۱ واحد خود پایین‌تر آمده بود.

در برابر ین، دلار افت ۰.۲ درصدی دیروز خود را با رشدی ۰.۲ درصدی جبران کرد و دوباره به نرخ ۱۱۲.۴۸ ین بازگشت که نزدیک به بالاترین سطح ۶ ماهه ۱۱۲.۸۰ ین است.

پاول روز سه‌شنبه( به وقت امریکا) در برابر کمیته بانکی سنا درباره سیاست اقتصادی و پولی خود شهادت خواهد داد و روز چهارشنبه هم در برابر کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، شهادت خود را تکرار خواهد کرد.

 

منبع:رویترز

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند