تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آیا خزانه بانک‌ها برای وام‌دهی به تولید سه‌قفله شده است؟

آیا خزانه بانک‌ها برای وام‌دهی به تولید سه‌قفله شده است؟

آمارها نشان می‌دهد از ابتدای اسفند ماه سال گذشته تا پایان تیر ماه امسال از 615 موردی که برای دریافت وام بانکی در راستای تولید و اشتغال به بانک معرفی شدند به تعداد کمی از آن وام تعلق گرفت.

آیا اینکه بانک‌ها دیگر به صنعت وام نمی‌دهند واقعیت دارد؟ آیا بانک‎‌ها سه قفله شده‌اند؟

علیرغم درخواست‌های زیادی که از سوی بنگاه‌ها و افراد فعال در بخش صنعتی کشور برای دریافت وام بانکی شده بود آمارها نشان می‌دهد از 615 موردی که برای دریافت وام بانکی در راستای تولید و اشتغال به بانک معرفی شدند تنها به پنج مورد وام پرداخت شده بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، گزارش‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که طی دوره اسفند سال گذشته تا پایان تیر ماه امسال 3423 مورد برای دریافت وام بانکی ثبت نام کرده‌اند.

طی دوره مذکور از میان 3423 مورد ثبت نامی، حدود 18 درصد آنها برای دریافت تسهیلات تکلیفی به بانک‌ها معرفی شدند که به تعداد کمی از آن وام تعلق گرفته شد.

از ابتدای اسفند ماه سال گذشته تا پایان تیر ماه امسال 615 مورد برای دریافت وام در راستای تولید و اشتغال به بانک معرفی شده‌اند که تنها به پنج مورد پاسخ داده شد.

طی دوره مذکور بیشترین میزان وام‌های درخواست شده از بانک‌ها مربوط به استان قزوین و معادل 520 میلیارد تومان بوده که در میان وام‌های درخواست شده، بانک تنها با پرداخت یک مورد درخواستی به مبلغ 20 میلیارد تومان موافقت کرده است.

پنج مورد وام پرداختی مربوط استان‌های تهران، قزوین، فارس و اراک بوده که در مجموع به میزان 51.5 میلیارد تومان بوده است.

تنها بانکی که حاضر به پرداخت تسهیلات تکلیفی معرفی شده از سوی نهادهای دولتی در راستای تولید و اشتغال شده، بانک آینده بوده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند