سوآپ گاز و سود 100 میلیاردتومانی غدیر

با اجرای سوآپ گاز ترکمنستان به آذربایجان، غدیر از سود خالص 100 میلیارد تومانی برخوردار خواهد شد. به گزارش تجارت نیوز، معاونت سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار شرکت سرمایه گذاری غدیر در جمع رسانه های خبری، از سوآپ گاز ترکمنستان به آذربایجان از طریق کشور ایران خبر داد. منصور کنعانی اظهارداشت: به موجب

IMG12182474.jpgبا اجرای سوآپ گاز ترکمنستان به آذربایجان، غدیر از سود خالص 100 میلیارد تومانی برخوردار خواهد شد.

به گزارش تجارت نیوز، معاونت سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار شرکت سرمایه گذاری غدیر در جمع رسانه های خبری، از سوآپ گاز ترکمنستان به آذربایجان از طریق کشور ایران خبر داد.
منصور کنعانی اظهارداشت: به موجب موافقت نامه صورت گرفته بین هلدینگ برق و انرژی غدیر با شرکت های گاز ترکمنستان و آذربایجان، مقرر شد که به صورت روزانه 5 میلیون مترمکعب سوآپ گاز از طریق ایران به کشورهای ترکمنستان و آذربایجان انتقال یابد.
وی ادامه داد: درواقع به موجب موافقت نامه مزبور، این گاز به واسطه ایران، از ترکمنستان به آذربایجان انتقال خواهد یافت.
این مقام مسوول در “وغدیر” به تلاش های یکساله گذشته به منظور امضای این موافقت نامه اشاره کرد که اجرای این سوآپ، 100 میلیارد تومان سود خالص برای این هلدینگ در بر دارد.
به گفته وی؛ سال آینده این حجم 5 میلیون متر مکعبی می تواند به 7 میلیون متر مکعب افزایش یابد که به این ترتیب سود غدیر نیز از این محل با افزایش مواجه خواهد شد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند