ایران بروکر

واریز 603 همت سود جاری شرکت‌ها از طریق سجام

تجارت نیوز

سازمان بورس و اوراق بهادار امروز 7 فروردین میزان سود جاری شرکت‌ها را که در سال گذشته به حساب سهامداران از طریق سامانه سجام واریز شده است، اعلام کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، میزان واریزی سود جاری شرکت‌ها که از طریق سجام به حساب سهامداران واریز شده است، اعلام شد.

واریز 603 همت سود جاری شرکت ها از طریق سجام بالغ بر 603 همت سود جاری شرکت‌ها که در سال گذشته به عنوان سود نقدی در مجامع تقسیم شده بود، از طریق سجام به حساب سهامداران واریز شد.
با توسعه زیرساخت‌های بازار سرمایه در سال گذشته و با الزام سازمان بورس به شرکت‌های بورسی و فرابورسی برای واریز سود از طریق سجام به‌طور خودکار و بدون نیاز به مراجعه حضوری، از مجموع ۸۴۱ هزار میلیارد تومان سود شرکت‌های بورسی و فرابورسی در سال مالی ۱۴۰۰، بالغ بر 603 همت از مبلغ مذکور که در سال گذشته به عنوان سود نقدی در مجامع تقسیم شده بود، از طریق سجام به حساب سهامداران واریز شد.

بهبود زیرساخت‌های بازار سرمایه موجب انتفاع ذینفعان و افزایش خدمات‌رسانی خواهد شد؛ ازاین‌رو سازمان بورس و اوراق بهادار با الزام پرداخت سودهای سالانه و سنواتی شرکت‌ها از طریق سامانه سجام به صورت کاملا غیرحضوری در سال ۱۴۰۱ زمینه احقاق حق سهامداران خرد و تسهیل سهامداری را فراهم آورد.
بورس تهران ساختمان مرکز مالی زنجان را احداث می کند

مطابق آمارها؛ از مجموع ۸۴۱ هزار میلیارد تومان سود شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس در سال مالی ۱۴۰۰، بالغ بر 603 همت از مبلغ مذکور که در سال گذشته به عنوان سود نقدی در مجامع تقسیم شده بود، از طریق سجام به حساب سهامداران واریز شد.

منبع: سنا

مطالعه کنید
پایان بورس امروز 17 خرداد 1402/ رنج‌کشی منفی در گروه خودرویی
نظرات