سود سهام عدالت امسال چگونه واریز می‌شود؟/ اعطای کارت اعتباری روی زمین ماند!

سود سهام عدالت امسال چگونه واریز می‌شود؟/ اعطای کارت اعتباری روی زمین ماند!

سهامداران عدالت با نزدیک شدن به روز‌های پایانی سال، طبق روال هرساله در دی و بهمن در انتظار واریز سود سهام عدالت خود هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، چند ماهی است که بحث کارت اعتباری سهام عدالت از جانب سپرده گذاری مرکزی مطرح می شود اما تا کنون هیچ عملی پشت این صحبت‌ها مشاهده نشده، عده ای از مسئولان سپرده گذاری مرکزی این امر را به دلیل کم کاری بانک‌ها می‌دانند و عده دیگر آن را تقصیر شرایط بازار سرمایه می‌اندازند.

حسین فهیمی مدیر عامل سپرده گذاری مرکزی در گفت‌وگو با رسانه‌ها وعده داده بود که کارت‌های اعتباری در هفته دوم بهمن ماه بدست سهامداران عدالت خواهد رسید.

این موضوع در حالی مطرح شد که با وجود گذشت چند روز از مطرح شدن این مسئله هنوز خبری از اعطای کارت‌های اعتباری نیست.

عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی در رابطه با مسئله روند کارت اعتباری سهام عدالت گفت: این امر مربوط به من نمی‌شود و آن را از مسئول مربوط پیگیری کنید.

جلساتی تحت عنوان اعطای کارت اعتباری سهام عدالت با بانک‌ها

نعمتی مدیر روابط عمومی سپرده گذاری مرکزی ، در رابطه با وضعیت فعلی کارت های اعتباری سهام عدالت، گفت: مسئولان سپرده گذاری مرکزی با بانک ها به منظور تقویت زیر ساخت کارت های اعتباری جلساتی را برگزار کرده‌اند اما هنوز نتیجه نهایی حاصل نشده است.

شایان ذکر است، نه تنها اعطای کارت اعتباری در هفته ای که گذشت عملیاتی نشد بلکه مورخ ۱۷بهمن ۹۹ محمد علی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس در رابطه با کارت اعتباری سهام عدالت اظهار کرد: با تصویب هیات مدیره سازمان بورس قرار شد از هفته سوم بهمن ۹۹ روند اعطای کارت اعتباری عملیاتی شود.

در پایان باید گفت اکنون با توجه به این مسئله که سهام عدالت مختص به قشر متوسط و ضعیف جامعه است مسئولان به جای وعده دادن بهتر است کمی هم عمل کنند و مردم را فقط به صحبت های خود دل خوش نکنند.

البته ناگفته نماند، این روزها سهامداران عدالت دائم در حال پیگیری نحوه دریافت سود سهام عدالت خود نیز هستند چرا که هر ساله در ماه های دی و بهمن سود سهام عدالت به حساب آن ها واریز می شد اما امسال مشکلات متعددی بر سر راه آن ها قرار گرفته است.

منبع:باشگاه‌خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند