کد خبر: 158073

حضور ۵۰۲ شرکت دارویی در سومین دوره نمایشگاه ایران فارما

رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی از حضور ۵۰۲ شرکت دارویی در سومین دوره نمایشگاه ایران فارما خبر داد و گفت: امیدواریم که در آینده حضور شرکت‌هایی که توسعه صادرات کشور را رقم زده‌اند بیش از این باشد.

نمایشگاه ایران فارما
سرویس جامعه -

دکتر عباس کبریایی‌زاده در مراسم افتتاحیه نمایشگاه ایران فارما گفت: برای سومین بار است که نمایشگاه ایران فارما به عنوان رخدادی فرهنگی، صنعتی و علمی در حال برگزاری است. در این دوره استراتژی‌های ما در برگزاری نمایشگاه فراتر از ایجاد غرفه و معرفی محصولات بوده است و بر این اساس برگزاری کارگاه‌های آموزشی مهارت محور را هم به نمایشگاه اضافه کردیم؛ به طوریکه امسال بیش از ۴۰ کارگاه آموزشی و مهارتی در حاشیه نمایشگاه در نظر گرفته شده تا شاهد حضور جدی‌تر دانشجویان و دستیاران باشیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه در بخش نمایشگاهی شاهد حضور بخش‌های مختلف صنعت دارویی کشور هستیم، گفت: امروز تمام زنجیره تولید دارو اعم از مواد اولیه، تولیددارو، بسته بندی، ماشین آلات، زنجیره پخش و عرضه در نمایشگاه حضور دارند و مجموعا ۵۰۲ شرکت در نمایشگاه شرکت کرده‌اند که ۱۶۴ مورد از آنها از شرکت‌های خارجی از ۳۰ کشور هستند و امیدواریم حضورشان منجر به گسترش صنعت دارویی کشور شود.

وی با بیان اینکه مصداق عینی اقتصاد مقاومتی را در تکامل دانش و صنعتی شدن عرصه‌های مختلف دارویی کشور می‌بینیم، گفت: در این نمایشگاه ۱۳ شرکت دانش‌بنیان حضور دارند که ارزش تولید محصولاتشان یک میلیارد دلار است و امیدواریم حضور شرکت‌هایی که توسعه صادرات کشور را رقم زده‌اند در سال‌های آینده بیش از این باشد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1347.3
مثقال طلا (%1.2)
624000
7500
سکه امامی (%0.26)
1511500
4000
دلار (%0.3)
4644
14
یورو (%0)
6097
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.