ایران بروکر
خبر مهم : چگونه در سامانه یکپارچه خودرو ثبت‌نام کنیم؟
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد

سیر نزولی قاچاق کالا و ارز

تجارت نیوز

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «سیر قاچاق کالا و ارز در کشور نزولی بوده» در عین حال گفت که باید برای از بین رفتن پدیده قاچاق سخت‌گیرانه‌ترعمل شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس با اشاره به جلسه غیر علنی مجلس گفت: مجلس در رابطه با موضوع مهم قاچاق کالا و ارز جلسه غیر علنی داشت. در جلسه امروز مسئولین ستاد مبارزه با قاچاق و وزارت اطلاعات دعوت شده و توضیحاتی را در رابطه با اقدامات صورت گرفته به نمایندگان ارائه کردند و کاستی‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین مرکز پژوهش‌های مجلس نظارت کارشناسی خود را اعلام و تعدادی از نمایندگان اظهار نظر کردند.

رئیس مجلس اضافه کرد: دولت لایحه‌ای برای رفع برخی کاستی‌ها مطرح کرده و ابهاماتی در رابطه با مبارزه با قاچاق در جلسه امروز مشخص شد که قرار است بر این اساس لایحه دولت تکمیل شود و در دستور کار مجلس قرار گیرد.

لاریجانی با بیان اینکه در حوزه قاچاق باید برخی نظارت‌ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد و بر اساس قانون عمل شود، تاکید کرد: گزارش‌ها نشان می‌دهد سیر قاچاق نزولی بوده، اما باید سخت‌گیرانه‌تر عمل شود تا این عارضه از کشور رخت ببندد. چرا که قاچاق تاثیر مستقیمی بر روی تولید کشور دارد و دستگاه‌های ذی‌ربط باید به طور جدی موضوع را پیگیری کنند. مجلس هم این مسئله را تا حل آن دنبال خواهد کرد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند