شروع متعادل بازار سهام در روز اختلال فرابورس

شروع متعادل بازار سهام در روز اختلال فرابورس

در آغاز معاملات بورس روز ۱۳ مرداد ماه شاخص کل تنها هزار واحد رشد داشت این در حالی است که معاملات نمادهای فرابورس به دلیل اختلال در سامانه معاملاتی متوقف است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در معاملات اول وقت بازار سهام در روز دوشنبه، شاخص کل با رشدی کمتر از هزار واحد کار خود را آغاز کرد تا بورس شروعی متعادل داشته باشد. این در حالی است که وقفه در انجام معاملات فرابورس و همچنین اختلال در ثبت سفارش نمادهای بورسی دو موضوعی بودند که موجب اعتراض بسیاری از معامله‌گران در معاملات امروز شده است.

در 50 دقیقه نخست معاملات امروز بیش از 461 هزار معامله در بورس صورت گرفته که طی آن حدود یک میلیارد و 737 میلیون سهم با ارزشی بالغ بر 33 هزار میلیارد ریال دادوستد شد. معاملات فرابورس نیز به دلیل اختلال فعلا متوقف است و تنها 7 هزار و 340 معامله در آن صورت گرفته است.

سه نماد فارس، تاپیکو و وغدیر تاثیرگذارترین نمادهای مثبت بورس و فملی، حکشتی و فخوز تاثیرگذارترین نمادهای منفی بورس بودند. همچنین معاملات نمادهای فولاد، وغدیر، شتران و وبانک به دلیل افزایش تقاضا تا اطلاع ثانوی متوقف شده‌اند.

معاملات امروز بورس در حالی پیگیری می‌شود که روز گذشته شاخص با رشدی نزدیک به 50 هزار واحد وارد کانال 2 میلیون واحدی شد. با این حال این اختلالات پی در پی موجب شده تا بسیاری از معامله‎گران نسبت به کندی سامانه معاملاتی معترض باشند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند