تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

واکنش مثبت بورس به استیضاح وزیر اقتصاد / بورس مثبت می‌ماند؟

واکنش مثبت بورس به استیضاح وزیر اقتصاد / بورس مثبت می‌ماند؟

با شروع معاملات امروز بازار سهام تقاضا به نمادهای شاخص‌ساز بازگشت و شاخص کل در نیم ساعت ابتدایی معاملات حدود ۱۰ هزار واحد رشد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شروع معاملات امروز بازار سهام با افزایش تقاضا در شاخص‌سازان و به تبع آن رشد ۱۰ هزار واحدی شاخص کل همراه بود و گروه‌های خودرویی، بانکی و فلزات روند مثبتی دارند.

همچنین در جریان معاملات امروز نیز شاخص هم‌وزن عملکرد بهتری نسبت به شاخص کل داشت و سهم‌های کوچک رشد بهتری کردند.

بازار سهام در جریان معاملات دو هفته گذشته روندی نزولی داشت و عوامل مختلفی از جمله نوسان‌گیری بازارگردان‌ها باعث این روند نزولی شد اما در جریان معاملات این دو هفته عملکرد شاخص هم‌وزن بد نبود.

یکی از دلایل روند نزولی بورس افزایش تنش‌ها در منطقه است اما بازار سهام در محدوده یک میلیون و ۳۰۰ هزار تا یک میلیون و ۳۳۰ هزار حمایت می‌شود و ریزش بورس از کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد محتمل نیست.

از طرفی بازار سهام به خبر استیضاح احتمالی وزیر اقتصاد واکنش منفی نشان نداد اما به نظر می‌رسد روند صعودی شاخص کل امروز قوی و پرقدرت نیست.

بسیاری از نمادها به محدوده حمایتی حساس خود رسیده‌اند و بازار سهام در نقطه حساسی از حمایت قرار دارد و امیدواریم شاخص کل در جریان معاملات روزهای آینده به کانال ۱/۴ میلیون واحدی بازگردد.

نمادهای فملی، فارس، کگل و فولاد بیشترین تاثیر مثبت بر بازار سهام را داشتند.

همچنین کارشناسان معتقدند در ادامه معاملات این هفته از بازار سهام روند معاملات بهتر خواهد شد.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند