تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

افزایش عرضه در کلیت بازار سهام / روند صعودی گروه دارویی در روز منفی بورس

افزایش عرضه در کلیت بازار سهام / روند صعودی گروه دارویی در روز منفی بورس

با شروع معاملات امروز بازار سهام عرضه در برخی نمادهای شاخص‌ساز مانند پروه‌های خودرویی و فلزی بیشتر شد و شاخص کل روندی نزولی پیدا کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، با شروع معاملات امروز بازار سهام عرضه در نمادهای شاخص‌ساز افزایش یافت و شاخص کل حدود نیم درصد ریزش کرد، همچنین شاخص هم‌وزن نیز در حالی که برخی نمادهای کوچک روندی مثبت داشتند نزولی شد و بیش از نیم درصد افت کرد.

افزایش عرضه‌ها در نمادهای شاخص‌ساز حاکی از نوسان و هیجان غالب شده بر بازار سهام است که به گفته برخی از کارشناسان این موضوع طبیعی است.

در جریان معاملات چند هفته قبل بازار سهام به سمت نمادهای کوچک حرکت کرده بود و به همین دلیل عملکرد شاخص هم‌وزن بهتر از شاخص کل بود اما به گفته باقر خادمی بازار سهام برای رشد و حضور ادامه‌دار در محدوده سبز باید به سمت گروه‌های لیدر در بازار سرمایه برود که درحال حاضر نیز شاهد حرکت تدریجی سهامداران به سمت این گروه‌ها هستیم.

به نظر می‌رسد روند نزولی بازار سهام هنوز ادامه دارد و فعلا شاهد تحرکات مثبت برای پایان داد به روند نزولی شاخص کل نیستیم.

در جریان معاملات امروز در حالی که شاخص کل بورس روندی نزولی دارد شاخص کل فرابورس روندی مثبت دارد اما اگر در ادامه روند معاملات امروز بازار سهام اگرر تحرکات مثبتی شکل نگیرد شاخص کل فرابورس نیز روندی نزولی در پیش خواهد گرفت

نمادهای فولاد، خودرو، فملی و نوری بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل بازار سهام را داشتند، همچنین در حالی که پیش‌بینی می‌شد تقاضا به سمت نمادهای شاخص‌ساز حرکت کند اما این نمادها در جریان معاملات چند هفته اخیر روندی نوسان دارند.

همچنین در عین افزایش قیمت‌های جهانی اخبار مثبتی به بازار سهام رسیده است اما بازار سهام فعلا واکنشی نشان نداده است.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند