موضوعات داغ:

شاخص کل بورس در تراز ۹۱ هزار و ۵۵۰ واحد

شاخص کل بورس در تراز ۹۱ هزار و ۵۵۰ واحد

در سومین روز معاملات بورس تهران در این هفته شاخص کل توانست تا نیمه کانال ۹۱ هزار واحدی بالا رود، امروز روند قیمت سهم‌های خودرویی عمدتا افزایشی، اما قیمت‌های سهم‌ها در گروه محصولات شیمیایی اکثرا کاهشی بود.

امروز دوشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۳۵۳ واحد رشد کرد و به رقم ۹۱ هزار و ۵۵۲ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن پس از ۱۲ واحد افزایش تا رقم ۱۷ هزار و ۶۸۶ بالا رفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص آزاد شناور نیز در مدت زمان معاملات روز جاری با ۵۰۹ واحد رشد کانال ۹۸ هزار واحدی را پشت سر گذاشت و تا رقم ۹۹ هزار و ۳۲۵ بالا رفت. شاخص بازار اول نیز ۳۹۳ واحد رشد کرد و به رقم ۶۵ هزار و ۱۷۴ رسید، اما شاخص بازار دوم با کمتر از یک واحد کاهش در تراز ۱۹۴ هزار و ۲۰۸ باقی ماند.

فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی چادرملو، ایران‌خودرو و معدنی و صنعتی گل‌گهر، چهار نمادی بودند که امروز بیشترین تاثیر را در رشد دماسنج بازار سرمایه داشتند، اما در طرف مقابل مخابرات ایران، سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین و گروه مپنا به ترتیب با ۴۰، ۳۴ و ۳۲ واحد تاثیر کاهنده سعی کردند دماسنج بازار را به سمت پایین هدایت کنند.

در دادوستدهای امروز روند قیمت‌ها در گروه خودرو عمدتا افزایشی و در گروه محصولات شیمیایی عمدتا کاهشی بود. در گروه خودرو بیش از ۳۳۹ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۴۵ میلیارد تومان دست به دست شد و در گروه محصولات شیمیایی ۲۷ میلیون سهم به ارزش بیش از شش میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

اما روند قیمت‌ها در گروه فلزات اساسی نیز بیشتر کاهشی بود در این گروه ۱۱۳ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۸ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

در گروه کانه‌های فلزی اغلب نمادها شرایط رو به رشدی داشتند و تعداد کمی از آنها در قیمت پایانی روند کاهشی را در پیش گرفتند. در این گروه ۸۸ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳۰ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۳۱۳ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از معامله یک میلیارد و ۱۷۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۹۱ هزار و ۸۶۹ نوبت دادوستد بود.

آیفکس نیز امروز با رشد ۴.۳ واحدی همراه شد و به رقم ۱۰۲۲.۹ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران عدد ۳۳۵ میلیارد تومان را به خود اختصاص داد و حجم معاملات به ۷۸۸ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.

 

منبع: ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند