کارنامه بازار سرمایه در روز 14 بهمن ماه سال 1397

ریزش هیجانی شاخص بورس در روز افزایش سرمایه بانک صادرات

ریزش هیجانی شاخص بورس در روز افزایش سرمایه بانک صادرات

شاخص بازار سهام امروز افت شدیدی را به ثبت رساند. رشد قیمت نفت و فلزات و راه‌اندازی کانال پرداخت مالی اروپایی‌ها هیچ‌کدام نتوانست بورس را نجات دهد. افزایش سرمایه ۲۲۳ درصدی بانک صادرات از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها روی کدال قرار گرفت که موجب تشکیل صف خرید ۶۰ میلیونی برای این نماد در پایان معاملات امروز شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس در جریان معاملات امروز با ریزش شدیدی همراه شد و با افت ۲۵۰۰ واحدی از کانال ۱۵۹ هزار واحدی به کانال ۱۵۷ هزار واحدی سقوط کرد. همچنین شاخص هم‌وزن نیز با افت ۴۸۵ واحدی همراه شد.

در طول جریان معاملات امروز، ۱۴ بهمن ماه سال ۱۳۹۷، حدود ۱۶۷ هزار معامله به ارزش ۶۰۰ میلیارد تومان انجام شد و ارزش بازار سهام در به زیر ۶۰۰ هزار میلیارد تومان کاهش یافت.

برترین گروه‌های صنعتی امروز گروه‌های بانکی و خودرو بودند که بیشترین ارزش معاملات امروز را در اختیار داشتند.

گروه بانکی با معاملاتی به ارزش ۷۴ میلیارد تومان در صدر قرار گرفت.

زیان‌ده‌ترین گروه‌های‌ صنعتی در بازار امروز بورس وسایل ارتباطی، زغال‌سنگ و حمل‌ونقل بودند.

بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای فایرا، شفن، وامید و رانفور و بیشترین تاثیر منفی را نمادهای فولاد، پارسان و وبملت بر شاخص کل و ارزش بازار سهام امروز داشتند.

همچنین در میان نمادهای بورسی بیشترین تقاضا معادل ۵٫۷ میلیارد تومان متعلق به نماد ستران و بیشترین عرضه نیز با بیش از ۹ میلیارد تومان مربوط به نماد لوتوس بود.

همچنین شاخص کل بازار فرابورس با افت ۳۱ واحدی در سطح ۱۹۰۹ واحد قرار گرفت که نماد دماوند بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای ذوب و زاگرس بیشترین تاثیر منفی را بر روی ارزش این بازار داشته‌اند.

چه اتفاقاتی در بورس امروز افتاد؟

بازار سهام امروز با فشار فروش سرتاسری در همه گروه‌ها مواجه شد.

در گروه سیمانی که طی روزهای گذشته با خبر افزایش قیمت محصولات در محدوده مثبت معامله می‌شد، امروز شاهد کاهش شدید قیمت سهام نمادهای آن بود.

گروه بانکی معاملات جالبی نداشت و با نزدیک شدن به پایان بازار، فشار عرضه سنگین‌تر شد، به طوری که نماد وتجارت با اینکه از سوی حقوقی‌ها حمایت شد اما باز هم قدرت فروشنده بیشتر بود و نتوانست از محدوده منفی خارج شود.

افزایش سرمایه ۲۲۳ درصدی بانک صادرات از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها روی کدال قرار گرفت که موجب تشکیل صف خرید برای این نماد در پایان معاملات امروز شد.

همچنین جلسه معارفه شرکت تامین سرمایه نوین با نماد تنوین، فردا برگزار می‌شود تا این نماد آماده عرضه اولیه سهام شرکت خود باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند