اخبار «ضد و نقیض» در خصوص دارا دوم، بورس را قرمز کرد

اخبار «ضد و نقیض» در خصوص دارا دوم، بورس را قرمز کرد

در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با بیش از ۲٫۵ درصد کاهش به سطح ۲ میلیون و ۱۰ هزار واحدی سقوط کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در آغاز معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با بیش از 2.5 درصد افت به سطح 2 میلیون واحدی نزدیک‌تر شد. این در حالی است که شاخص کل هم‌وزن در این مدت نیز 1.6 درصد کاهش یافت.


در جریان یک ساعت نخست معاملات امروز، نمادهای فارس، فملی و شپنا به ترتیب با 6480، 4010 و 3420 واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند و تنها نماد اخابر توانست بیش از 2 هزار واحد تاثیر مثبت بر شاخص کل داشته باشد.


معاملات امروز بورس در حالی پیگیری می‌شود که اکثر نمادهای شاخص‌ساز امروز با صف فروش به کار خود ادامه می‌دهند و گروه فلزات اساسی، بانکی، و خودرویی تقریبا یکدست قرمزپوش هستند. گروه مخابرات با دو نماد سبز و گروه محصولات غذایی و آشامیدنی تنها گروه‌هایی هستند که معاملات مثبت در برخی نمادهای آنها به چشم می‌خورد.

در جریان یک ساعت نخست معاملات امروز بیش از 470 هزار معامله در بورس انجام شده که طی آن حدود 3 میلیارد سهم با ارزشی بالغ بر 53 هزار و 689 میلیارد ریال دادوستد شده است.

حواشی به وجود آمده در خصوص دومین صندوق ETF دولتی (دارا دوم) موجب شده تا جو حاکم بر بازار منفی شده و اطمینان و اعتماد سرمایه‌گذاران به مقامات دولتی نیز کاهش پیدا کند.

امروز همچنین قرار است عرضه اولیه زملارد از ساعت 13 تا 17 انجام شود که در این عرضه اولیه هر کد بورسی می‌تواند حداکثر 20 سهم در بازه قیمتی 2000 تا 2100 تومانی ثبت سفارش انجام دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند