ایران بروکر

شرایط دریافت تسهیلات مسکن ملی چیست؟

سهم بانک ها در پرداخت تسهیلات مسکن

رئیس جمهور با افزایش تسهیلات ساخت نهضت ملی مسکن موافقت کرده است که البته این امر منوط به تایید سازمان برنامه و بودجه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، با توجه به آنکه دولت مکلف شده سالانه یک میلیون واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن را بسازد و از سوی دیگر بانک‌ها هم باید طبق قانون جهش تولید سالانه ۲۰ درصد از تسهیلات خود را به پروژه‌های مسکن اختصاص دهند که البته تاکنون در این بخش بانک‌ها همکاری لازم را نداشته‌اند.

به نقل از خبرنگاران‌جوان، هم اکنون طبق موافقت سازمان برنامه و بودجه تاکنون این سازمان موافقت خود را برای پرداخت ۶۰۰ هزار تسهیلات به صورت ۲ ساله به پروژه‌های نهضت ملی مسکن اعلام کرده است بنابراین هنوز بخش زیادی از این پروژه ها به ویژه پروژه های خودمالکی بدون تسهیلات مانده‌اند.

از سوی دیگر رئیس جمهور با افزایش تسهیلات ساخت نهضت ملی مسکن موافقت کرده است که البته این امر منوط به تایید سازمان برنامه و بودجه است.

هم اکنون میزان تسهیلات ساخت نهضت ملی مسکن در تهران ۴۵۰ میلیون تومان شهرهای بزرگ ۴۰۰ میلیون تومان، شهرهای کوچک ۳۰۰ و ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که البته با پیگیری‌های وزارت راه وشهرسازی تنها با پرداخت ۶۰۰ هزار فقره تسهیلات موافقت شده.

مطالعه کنید
نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن اعلام شد
نظرات