شرایط جدید پاس کردن چک بانکی – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
صالح آبادی خبر داد:

شرایط جدید پاس کردن چک بانکی

صالح آبادی آمار فروش نفت

رئیس بانک مرکزی با بیان اینکه از ماه آذربانک‌ها باید امکان ثبت، صدور و تأییدیه چک را برای مشتریان خود فراهم کنند، گفت: در حال اجرایی کردن امکان پاس کردن چک با استفاده از موجودی فرد در بانک‌های مختلف هستیم که تا کنون ۱۸ بانک این امکان را فراهم کرده اند، اما باید همه‌ بانک‌ها این امکان را فراهم کنند و بانک‌ها موظف هستند از دی ماه این امکان را ایجاد کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی از امکان ثبت، صدور و تاییدیه چک از طریق خودپرداز بانک‌ها و پاس کردن چک با استفاده موجودی فرد در بانک‌های مختلف خبر داد و بیان کرد: یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی که در قانون جدید چک وجود دارد و بایستی اجرایی شود، موضوع ثبت، صدور و تاییدیه چک است که علاوه بر روش های فعلی باید از طریق خودپردازها و پیامک فراهم شود.

او ادامه داد: با کمیسیون توافق شده که از آذر ماه بانک‌ها به تدریج باید از این روش‌ها استفاده کنند و حداکثر تا پایان امسال تمام بانک‌ها بایستی این امکان را از طریق خودپردازهایشان برای مشتریان خود فراهم کنند.

صالح آبادی گفت: با جدیت این موضوع پیگیری خواهد شد تا به ویژه برای افرادی که به شعب بانک‌ها مراجعه می‌کنند از خودپردازها استفاده کنند.

رئیس بانک مرکزی از نحوه پاس کردن چک گفت: در حال حاضر در حال اجرایی کردن امکان پاس کردن چک با استفاده از موجودی فرد در بانک‌های مختلف هستیم که تا کنون ۱۸ بانک این امکان را فراهم کرده اند، اما باید همه‌ بانک‌ها این امکان را فراهم کنند و بانک‌ها موظف هستند از دی ماه این امکان را ایجاد کنند.

صالح آبادی ضمن بیان اینکه پذیرفتن چک به عنوان تضمین و وثیقه در حال حاضر محدودیت‌های قانونی دارد، بیان کرد: قرار بر این شد با همکاری کمیسیون، راهکار‌های قانونی را در این زمینه جستجو کنیم.

رئیس کل بانک مرکزی در آخر تصریح کرد: این موضوع به تدریج عملیاتی می‌شود و مستلزم این است که در شورای پول و اعتبار مطرح شود که در جلسه آینده گفته خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین اخبار حوزه بانک را در صفحه بانک و بیمه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات