شروط سخت مجوزهای بورسی حذف می‌شود

بورس

رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: با کمک سازمان بورس در حال کم کردن شروط سخت مجوزهای بورسی هستیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: در مجوز‌های بورسی شرط سخت زیادی وجود دارد که در حال حاضر با کمک سازمان بورس در حال کم کردن آن‌ها هستیم.
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امیر سیاح گفت: همه مجوز‌های بازار سرمایه به تصویب هئیت مقررات‌زدایی رسیده و در درگاه قرار دارد که تقریبا همه آن‌ها متصل هستند.

او ادامه داد: اما مجوز‌های بورس مانند همه‌ی مجوز‌های دیگر یک مشکل بزرگ دارد و آن این است که هنوز در آن امضای طلایی دیده می‌شود. برای حل این مشکل از دو ماه گذشته پروژه‌ایی را به نام پاکسازی آغاز کرده‌ایم که در حال اتمام است. در این پروژه برای ۱۵ دستگاه پرمتقاضی که یکی از آن‌ها وزارت اقتصاد و بخش مجوز‌های بورس است، تک به تک شرایط را بررسی کرده‌ایم.

سیاح می‌گوید: مجوز‌هایی که همچنان در آن شرایط سخت و امضای طلایی وجود داشت را شناسایی و از دستگاه مربوط می‌خواهیم که آن‌ها را حذف یا اگر مقرراتی دارد، آن را اصلاح کنند. در مجوز‌های بورسی شرط سخت زیادی وجود دارد که در حال حاضر با کمک سازمان بورس در حال کم کردن آن‌ها هستیم.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند