شروع قرمز بورس در روز چهارشنبه / افت 36 هزار واحدی شاخص با عرضه نمادهای شاخص‌ساز

شروع قرمز بورس در روز چهارشنبه / افت 36 هزار واحدی شاخص با عرضه نمادهای شاخص‌ساز

در یک ساعت نخست معاملات بازار سهام در روز چهارشنبه 8 مرداد، شاخص کل با افتی 36 هزار واحدی به محدوده یک میلیون 904 هزار واحدی رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، در آغاز معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با افتی 36هزار واحدی به کانال یک میلیون و 904 هزار واحدی عقب‌نشینی کرد. افت 1.8 درصدی شاخص در حالی رخ داده که شاخص کل هم‌وزن تنها 0.2 درصد افت داشته است.


در جریان یک ساعت نخست معاملات امروز بیش از 663 هزار معامله صورت گرفته که طی آن 2 میلیارد و 533 میلیون سهم با ارزشی بالغ بر 54 هزار میلیارد ریال داد و ستد شده‌اند. فشار عرضه در نمادهای بزرگی نظیر فولاد، فارس و فملی و همچنین نمادهای پالایشی شپنا، شتران و شپندر موجب شده تا شاخص کل بیش از 35 هزار واحد افت را تجربه کند. باید دید آیا شاخص کل به سطح حمایتی یک میلیون و 900 هزار واحدی واکنش نشان می‌دهد یا خیر. در ابتدای هفته نیز شاخص به مرز یک میلیون و 900 هزار واحدی رسید اما بلافاصله روند صعودی به خود گرفت. در جریان معاملات امروز فرابورس نیز منفی بودن معاملات کگهر، صبا و شاوان موجب افت 100 واحدی شاخص این بازار شده است.

اگر چه معاملات امروز در گروه فراورده‌های نفتی، خودرویی و سیمانی با فشار عرضه مواجه شده است، اما اکثر نمادهای گروه مواد غذایی و انبوه‌سازی در محدوده مثبت و نزدیک صف خرید معامله می‌شوند.

معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می‌شود که از صبح امروز عرضه اولیه نماد «غزر» آغاز شده و ثبت سفارش تا ساعت 11 و 30 دقیقه ادامه خواهد داشت. همچنین امروز نیز نمادهای پرتقاضای شستا، خساپا و خودرو بعد از ساعت 12 و 30 دقیقه معامله خواهند شد.

روز گذشته شاخص کل بورس در حالی رشدی 8 هزار واحدی را به ثبت رساند که در نیمه دوم بازار فشار عرضه در نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز بسیار شدید بود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند