شرکت کشتیرانی هاپاگ لوید آلمان فعالیت خود در ایران را کاهش داد

شرکت خطوط کشتیرانی هاپاگ لوید آلمان یکی از دو خط کشتیرانی خود به مقصد ایران را متوقف کرده و در مورد دیگر خط کشتیرانی خود به مقصد این کشور تا قبل از ۴ نوامبر، یعنی موعد اجرای تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران تصمیم‌گیری خواهد کرد.
شرکت کشتیرانی هاپاگ لوید آلمان فعالیت خود در ایران را کاهش داد

شرکت خطوط کشتیرانی هاپاگ لوید آلمان یکی از دو خط کشتیرانی خود به مقصد ایران را متوقف کرده و در مورد دیگر خط کشتیرانی خود به مقصد این کشور تا قبل از ۴ نوامبر، یعنی موعد اجرای تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران تصمیم گیری خواهد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت هاپاگ لوید که مقر آن در هامبورگ قرار دارد و پنجمین شرکت بزرگ کانتینری جهان محسوب می‌شود گفته، بر اساس مهلت تعیین شده از سوی دولت آمریکا، فرآِند توقف حمل محصولاتی که در فهرست کالاهای تحت تحریم دولت آمریکا قرار دارد را آغاز کرده است.

این گروه کشتیرانی اعلام کرده که خود به صورت مستقیم هیچ گونه خدمات کشتیرانی‌ای در زمینه حمل محموله‌های ایران ارائه نمی‌داده و در این زمینه از شرکایش استفاده می‌کرده است. «یکی از این دو خط خدمات کشتیرانی متوقف شده و خط دیگر تحت بازنگری قرار دارد.»

این شرکت گفته، در انتظار روشن‌تر شدن جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران است تا مشخص شود که کدام فعالیت‌ها در دوران قبل از اجرای تحریم‌ها مجازند تا بر اساس آن تصمیمات نهایی در خصوص ارائه خدمات به ایران اتخاذ شود.

شرکت ام اس سی، دومین شرکت کشتیرانی کانتینری جهان هم ماه گذشته اعلام کرد که ثبت سفارشات جدید برای حمل کالا به ایران را متوقف می‌کند، اما محموله‌های قابل قبولی نظیر مواد غذایی را تا زمان آغاز رسمی اجرای تحریم‌ها به مقصد ایران حمل خواهد کرد.

شرکت مرسک لاین، بزرگ‌ترین شرکت فعال در زمینه حمل و نقل کانتینری هم گفته در حال بازنگری در فعالیت‌های خود در ایران است.

شرکت هاپاگ لوید، همانند دو شرکت ام اس سی و مرسک، خدمات خطوط کشتیرانی به مقصد ایران را از طریق کشتی‌های شخص ثالث و از بندر جبل علی امارات انجام می‌داد.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید