رئیس قوه قضائیه :

وضعیت تمام دلار‌های پرداختی باید شفاف شود

وضعیت تمام دلار‌های پرداختی باید شفاف شود

ابراهیم رئیسی اظهار کرد: وضعیت همه دلارهای پرداختی باید شفاف شود. اعلام فساد برای مردم اطمینان‌بخش نیست بلکه باید به مردم گزارش مبارزه با فساد و بازگشت بیت‌المال را داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه در جلسه مسئولان عالی قضائی درباره گزارش دیوان محاسبات اظهار کرد: همه باید از «نظارت» و «شفافیت» استقبال کنند؛ نظارت‌گریزی امرناپسندی است.

وی ادامه داد: وضعیت همه دلارهای پرداختی باید شفاف شود. اعلام فساد برای مردم اطمینان‌بخش نیست بلکه باید به مردم گزارش مبارزه با فساد و بازگشت بیت‌المال را داد. پرونده‌های برخی از دریافت‌کنندگان دلارهای ۴۲۰۰ تومانی در دادسرا در حال رسیدگی است و برخی دیگر منجر به صدور حکم شده و در حال اجرای حکم است.

رئیسی تصریح کرد: بارها گفته‌ایم که دولت باید اقدام به اصلاح ساختارهای فسادزا کند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به ماجرای دفن جوجه‌های یک‌روزه در روزهای اخیر با اشاره به صدور دستور به رئیس سازمان بازرسی برای پیگیری این موضوع گفت: جوجه‌کشی هم اقدام غیرقانونی بود هم غیرشرعی و غیراخلاقی؛ توجیهات برخی متولیان امر هم غیرقابل قبول و بدتر بود، این‌که چنین اقدامی رویه بوده است مطلقاً قابل قبول نیست.

وی افزود: اقتصاد سلامت بالاخص در حوزه غذا و دارو نیازمند مدیریت و نظارت بهینه است برای کالاهای کشاورزی باید به‌موقع تدبیر کرد؛ هم بر بازار تولید هم توزیع و مصرف باید نظارت شود. در سال جهش تولید نظارت و شفافیت باید تشدید شود.

منبع: تسنیم 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند