شماره‌گذاری برخی خودروها متوقف شد

شماره‌گذاری خودروهای سواری و دیزلی فاقد استاندارد آلایندگی یورو 3 و 4 از ابتدای سال جدید متوقف شده است. براساس جدیدترین اخبار بدست آمده پلیس راهنمایی و رانندگی از ابتدای سال جاری شماره‌گذاری خودروهای با استاندارد آلایندگی یورو 2 را متوقف کرده است. توقف شماره‌گذاری خودروهای فاقد استاندارد آلایندگی یورو 3 و 4 در حالی

شماره‌گذاری خودروهای سواری و دیزلی فاقد استاندارد آلایندگی یورو 3 و 4 از ابتدای سال جدید متوقف شده است.

براساس جدیدترین اخبار بدست آمده پلیس راهنمایی و رانندگی از ابتدای سال جاری شماره‌گذاری خودروهای با استاندارد آلایندگی یورو 2 را متوقف کرده است.

توقف شماره‌گذاری خودروهای فاقد استاندارد آلایندگی یورو 3 و 4 در حالی است که در سال گذشته با روی کار آمدن دولت جدید تفاهمنامه‌ سه جانبه‌ای بین وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر تمدید مهلت توزیع سوخت و ارتقای استاندارد آلایندگی خودروهای تولیدی به یورو 3 و 4 منعقد شد.

طبق تفاهم صورت گرفته مقرر شد که از ابتدای تیر امسال استاندارد آلایندگی تمام خودروهای دیزلی تولیدی به یورو 3 و خودروهای بنزین‌سوز تولیدی به یورو 4 ارتقاء یابد.

براساس اخبار به دست آمده این تفاهمنامه در مراحل تصویب و ابلاغ در هیات دولت قرار داشته و به دلیل نبود ابلاغ آن از سوی دولت از ابتدای سال جاری، پلیس راهنمایی و رانندگی شماره‌گذاری خودروهای فاقد استاندارد آلایندگی یورو 3 و 4 را متوقف کرده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند