شهردار حق ارائه گزارش تخلفات به شورای‌ شهر را دارد

شهردار حق ارائه گزارش تخلفات به شورای‌ شهر را دارد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شهردار حق دارد تا تخلفات را به شورای شهر گزارش دهد و در مواردی هم که مصادیق جرم جنبه عمومی داشته باشد، مدعی‌العموم می‌تواند ورود کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شهردار حق دارد تا تخلفات را به شورای شهر گزارش دهد و در مواردی هم که مصادیق جرم جنبه عمومی داشته باشد، مدعی العموم می‌تواند ورود کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمود صادقی، با اشاره به اظهارات اخیر شهردار تهران درباره تخلفات شهردار سابق با تاکید بر اینکه اگر جرم جنبه عمومی داشته باشد، مدعی‌العموم می‌تواند ورود کرده و آن را پیگیری کند، گفت: به عنوان مثال مواردی هم که اخیرا شهردار تهران مطرح و گزارش کرد، مصداق همین موضوع است و بخشهایی از آن که جنبه عمومی دارد توسط مدعی العموم قابل پیگیری است.

وی افزود: البته در این موارد شهردار خود می‌تواند طرح دعوی کرده و پیگیری‌های قضایی را انجام دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین بیان کرد: در مواردی که جرم جنبه عمومی پیدا می‌کند، در صورتی که شاکی خصوصی ورود کند باید برخوردها و پیگیری‌ها توسط دستگاه قضایی انجام شود.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد شهردار تهران این حق را دارد که به شورای شهر تخلفات را گزارش دهد.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند