موضوعات داغ:

شوک ترامپ به بازار جهانی نفت

شوک ترامپ به بازار جهانی نفت

پس از پیام توییتری ترامپ مبنی بر صحبت با بن‌سلمان، رویترز از صدور فراخوان اجلاس اضطرارى اوپک پلاس از سوی وزیر نفت سعودی خبر داد که نشانه‌هایی از تغییر در شرایط فروش نفت خواهد بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، رییس جمهور آمریکا در پیام توئیتری نوشت: «هم‌اکنون با دوست خودم محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی صحبت کردم. او قبلاً با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه صحبت کرده بود و من انتظار دارم و امیدوارم که آنها تولید نفت را به میزان حدود ۱۰ میلیون بشکه [در روز] و یا حتی بسیار بیشتر از آن کاهش دهند.اگر این اتفاق رخ دهد، برای صنعت نفت و گار فوق‌العاده خواهد بود.»

ترامپ همچنین اظهار کرد، ممکن است حتی به ۱۵ میلیون بشکه هم برسد که خبری خوب و فوق العاده برای همه است!

همچنین، دقایقی پیش رویترز از صدور فراخوان اجلاس اضطرارى اوپک پلاس از سوی وزیر نفت سعودی خبر داد که نشانه‌هایی از تغییر در شرایط فروش نفت خواهد بود.

پیش از این وقتی اجلاس مشترک اوپک و غیراوپک نتوانست بر کاهش تولید نفت به خاطر کاهش تقاضای ناشی از گسترش کرونا توافق کند، عربستان با اعلام افزایش تولید خود جنگ نفتی را آغاز کرد که منجر به سقوط قیمت شد.

پس از اعلام این خبر، قیمت نفت برنت در بازارهای جهانی با رشدی ۲۰ درصدی مجددا به بالای ۳۰ دلار به ازای هر بشکه رسید. قیمت نفت وست‌تگزاس اینترمدیت نیز به بشکه‌ای ۲۵ دلار رسید.

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند