موضوعات داغ:
رییس کنفدراسیون صادرات ایران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

وضعیت صادرات در سال 98 بهبود می‌یابد

وضعیت صادرات در سال 98 بهبود می‌یابد

محمد لاهوتی، رییس کنفدراسیون صادرات ایران می‌گوید: موانع و دستورالعمل‌های صادرشده در حوزه اقتصاد و تجارت خارجی در حال بازبینی است، به نظر می‌رسد که وضعیت صادرات در سال 98 نسبت به سال 97 بهبود خواهد یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز، آن‌طور که گفته می‌شود سال 97 به دلیل افزایش نرخ ارز وضعیت صادرات تا حدودی بهبود یافت. در حقیقت با افزایش نرخ ارز، صادرات کالاهای غیرنفتی به بازارها جذابیت پیدا کرد؛ این درحالی است که در نیمه دوم سال گذشته نبض صادرات به دلیل اعمال برخی محدودیت‌های تجاری کندتر زد. به‌طوری که در ماه‌های ابتدای سال 97 پیش‌بینی فعالان اقتصادی از افزایش میزان صادرات و رسیدن آن به نرخ 50 میلیارد دلار حکایت داشت.

در همین حال رییس کنفدراسیون صادرات ایران درباره وضعیت صادرات در سال 98 به تجارت‌نیوز گفت: با وجود شرایط تحریم‌ها و ابهاماتی که در فضای کسب‌وکار وجود دارد، نمی‌توان تصویر روشنی از وضعیت تجارت خارجی در سال 98 ارائه داد.

محمد لاهوتی، رییس کنفدراسیون صادرات ایران می‌گوید: موانع صادراتی در حال برطرف شدن است.

محمد لاهوتی افزود: خوشبختانه طی سال 97 رفع موانع در بخش صادرات در دستور کار قرار گرفته و دستورالعمل‌های وضع‌شده در حال بازبینی است. با توجه به اینکه موانع صادراتی در حال برطرف شدن است، به نظر می‌رسد که وضعیت صادرات در سال 98 نسبت به سال 97 بهبود خواهد یافت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند