آغاز مجدد صادرات نفت کوره از بندر شهید باهنر پس از ۳۰ سال

آغاز مجدد صادرات نفت کوره از بندر شهید باهنر پس از ۳۰ سال

مدیر بندر شهید باهنر از شروع مجدد صادرات نفت کوره از این بندر ترانزیتی پس از گذشت ۳۰ سال خبر داد.

محمد محسنی اظهار داشت: نفت کوره یا مازوت از منابع اولیه سوخت کشتی‌ها و نیروگاه‌هاست که پس از گذشت سه دهه، صادرات این محصول از طریق بندر شهید باهنر در راستای اقدامات اجرایی اقتصاد مقاومتی و تحقق اهداف کلان سازمان بنادر از سر گرفته شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ابراز امیدواری کرد، با توجه به استقبال بخش خصوصی و ظرفیت‌های بالای این بندر، حجم صادرات فرآورده‌های نفتی از بندر چندمنظوره شهید باهنر به سایر بنادر بین‌المللی منطقه افزایش یابد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر ضمن اشاره به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های این بندر گفت: موقعیت ممتاز جغرافیایی بندر شهید باهنر در دسترسی به آب‌های آزاد جهان از طریق خلیج فارس، اتصال به راه‌های بین‌المللی، نزدیکی به منطقه آزاد قشم، جزایر و بنادر تجاری خلیج فارس این بندر را به پایگاهی استراتژیک و منحصربه‌فرد پس از بندر شهید رجایی تبدیل کرده است.

محسنی، بندر شهید باهنر را به عنوان سومین بندر ترانزیتی کشور و همچنین یکی از قدیمی‌ترین بنادر چند منظوره استان هرمزگان معرفی کرد و افزود: ویژگی خاص این بندر، برخورداری از آبخور ۱۲ متری برای پهلوگیری کشتی‌ها کنار اسکله‌ها در زمان جزر کامل است که پس از بنادر شهید رجایی و امام خمینی (ره)، بالاترین آبخور را در بین بنادر کشور داراست.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند