صادرات کیوی همه ساله از ۱۵ تیر تا ۱۵ مهر ممنوع است

صادرات کیوی همه ساله از ۱۵ تیر تا ۱۵ مهر ممنوع است

میز ملی صادرات مرکبات و کیوی به ریاست رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و با حضور شریعت نژاد نماینده شهرستانهای رامسر و تنکابن در مجلس شورای اسلامی و قائمیان معاون سازمان حفظ نباتات کشور و نمایندگان دستگاه‌های ذیربط­ امروز برگزار شد.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در نشست مورخ ۹۷/۶/۲۲ میز ملی صادرات مرکبات و کیوی، مقرر شد با هدف ­عرضه ضابطه‌مند محصول کیوی در بازارهای هدف بر اساس شاخصهای کیفی به ویژه میزان استاندارد قند کیوی و به منظور جلوگیری از خدشه دار شدن اعتبار محصول ایرانی در بازارهای هدف، صادرات کیوی همه ساله از تاریخ ۱۵ تیرماه تا ۱۵ مهر ماه ممنوع باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، همچنین با توجه به درخواست‌های طرح شده­ در جلسه مذکور براساس تصمیم یادشده با ابلاغ مراتب به گمرک جمهوری اسلامی ایران­ممنوعیت صادرات کیوی از ابتدای مهر ماه تا ۱۵ مهر ماه امسال ­نیز اعمال خواهد شد.

در این راستا مقرر شد دستگاه‌های اجرایی ذیربط و اتاقهای بازرگانی استانها و تشکلهای تولیدی و صادراتی مرکبات و کیوی با اطلاع رسانی و آموزش مستمر به تولیدکنندگان و صادرکنندگان کیوی، زمینه و شرایط مناسب برای عملیاتی شدن تصمیم یادشده را فراهم کنند.

 

منبع: صداوسیما

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند