صادرات گوشت گوسفند از ایرلند به ایران

وزیر کشاورزی ایرلند اعلام کرد: با توجه به سفر هیأت اقتصادی این کشور به تهران در ماه آوریل و توافقات صورت‌گرفته، این کشور هم‌اکنون می‌تواند به ایران گوشت گوسفند صادر کند.به نقل از اگریلند، مایکل کرید وزیر کشاورزی ایرلند اعلام کرد: با توجه به توافقات صورت‌گرفته در سفر هیأت تجاری ایرلند به تهران در ماه

Untitled-1426.jpgوزیر کشاورزی ایرلند اعلام کرد: با توجه به سفر هیأت اقتصادی این کشور به تهران در ماه آوریل و توافقات صورت‌گرفته، این کشور هم‌اکنون می‌تواند به ایران گوشت گوسفند صادر کند.
به نقل از اگریلند، مایکل کرید وزیر کشاورزی ایرلند اعلام کرد: با توجه به توافقات صورت‌گرفته در سفر هیأت تجاری ایرلند به تهران در ماه آوریل و گفت‌وگوهای انجام شده با مقامات وزارت کشاورزی ایران، امکان صادرات گوشت گوسفند از این کشور به ایران فراهم شده است.

این مقام ایرلندی تأکید کرد: موضوع صادرات گوشت به ایران، همچنین در مذاکره با جواد کاچوئیان سفیر ایران در ایرلند مورد بحث قرار گرفته است.

وی افزود: من بسیار خوشحال هستم که امکان صادرات گوشت این کشور به یک کشور ثالث فراهم شده است، چرا که شخصاً تمایل زیادی برای توسعه این بخش از حوزه کشاورزی ایرلند دارم. توافق ایرلند با ایران، راه را برای صادرات گوشت گاو و گوسفند از این کشور به ایران فراهم کرده است، که این مسأله برای کشاورزان ایرانی بسیار مهم خواهد بود، چرا که ایران دومین مصرف‌کننده بزرگ گوشت در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا محسوب می‌شود.

به طورکلی ایران 80 میلیون نفر مصرف‌کننده داشته که پیش‌بینی می‌شود با توجه به روند صعودی رشد اقتصادی، مصرف گوشت در این کشور نیز افزایش یابد.

به گزارش فارس، وزیر کشاورزی ایرلند ادامه داد: صادرات گوشت این کشور یکی از اولویت‌های این وزارتخانه بوده و وی در تلاش است تا گوشت این کشور را به تمام بازارهای ممکن صادر کند.

وی افزود: صادرات گوشت ایرلند به ایران در راستای استراتژی تعیین‌شده برای صنعت غذایی این کشور تا سال 2025 خواهد بود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند