امکان صادرات ۷۰۰ میلیون دلاری لوازم خانگی در سال جاری

امکان صادرات ۷۰۰ میلیون دلاری لوازم خانگی در سال جاری

مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت از امکان صادرات ۷۰۰ میلیون دلاری لوازم خانگی در سال ۹۸ خبر داد.

مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از امکان صادرات ۷۰۰ میلیون دلاری لوازم خانگی در سال ۹۸ خبر داد و گفت: در صورت تامین ملزومات تولید، علاوه بر تامین نیاز داخل، توان صادرات مناسبی داریم.

به گزارش تجارت‌نیوز،، عباس هاشمی با بیان اینکه رونق تولید لوازم خانگی یکی از محورهای برنامه صنعت لوازم خانگی در سال ۹۸ است، گفت: در صورت تامین ملزومات تولید، علاوه بر تامین نیاز داخل، توان حدود ۷۰۰ میلیون دلار صادرات لوازم خانگی را داریم.

وی افزود: طبق پیش‌بینی‌ها امسال به نسبت سال گذشته با اولویت حفظ وضع موجود برنامه افزایش تولید نیز لحاظ شده است البته تولید الزاماتی دارد که در صورت تامین این الزامات مثل تخصیص ارز واحدها توسط بانک مرکزی، همکاری بانک‌ها جهت تامین نقدینگی مورد نیاز، همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط با تولید می‌توانیم رونق تولید را تضمین کنیم.

مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت ادامه داد: با توجه به زیرساخت‌های فنی و سرمایه‌گذار‌ی‌هایی که تاکنون انجام شده است، در صورت تامین الزامات، برای تامین نیاز داخل هیچ‌گونه مشکلی نداریم و علاوه بر آن می‌توانیم به کشورهای همسایه و سایر بازارهای هدف صادرات قابل ملاحظه‌ای داشته باشیم.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند