علی‌اکبر صالحی، به فرهنگستان علوم رفت

علی‌اکبر صالحی، به فرهنگستان علوم رفت

رئیس فرهنگستان علوم، با صدور حکمی علی‌اکبر صالحی را به عنوان معاون پژوهشی و قائم مقام رئیس این فرهنگستان، منصوب کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در متن نامه رضا داوری اردکانی، رئیس فرهنگستان علوم خطاب به علی اکبر صالحی آمده است:

نظر به اینکه در شرایط کنونی، فرهنگستان علوم برای ادای وظیفه مهم علمی خود نیاز به مدیری توانا و آشنا با شرایط پیشرفت علم و پژوهش در کشور دارد تا بتواند با همکاری گروه‌های علمی و اعضای دانشمندش به وظایف مقرر در اساسنامه عمل کند، جنابعالی که جامع علم و تدبیر و دارای تجارب و سوابق درخشان علمی، مدیریتی و سیاسی هستید و مخصوصاً از امکان‌های کشور و نیاز به توسعه و پیشرفت مناسب‌تر علم و پژوهش آگاهید، به سمت معاون پژوهشی و قائم‌مقام رئیس فرهنگستان علوم منصوب می‌شوید.

امید است خداوند در این کار و راه نیز به جنابعالی توفیق عنایت فرماید (ایسنا).

کارنامه صالحی

علی‌اکبر صالحی (زاده ۴ فروردین ۱۳۲۸ در کربلا)، معاون پیشین رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۴۰۰ بوده‌است. او پیشتر، از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۸۹ نیز همین سمت را بر عهده داشت.

صالحی از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ وزیر امور خارجه ایران بود. او از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۲ نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود و بین سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۸، معاونت دبیرکل سازمان همکاری اسلامی را بر عهده داشت. علی اکبر صالحی ۱۵ شهریور سال ۱۴۰۰ بعنوان معاون پژوهشی و قائم مقام رئیس فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

علی‌اکبر صالحی تحصیلات خود را در دانشگاه آمریکایی بیروت (AUB) و مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) در رشته‌های فیزیک هسته‌ای و مهندسی هسته‌ای انجام داده‌است. او استاد مهندسی انرژی دانشگاه صنعتی شریف است و دو دوره رئیس این دانشگاه بوده‌است. صالحی همچنین ریاست دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین را بر عهده داشته‌است (ویکی‌پدیا).

مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند