رئیس سازمان ثبت احوال خبر داد:

صدور کارت ملی هوشمند برای ۴۴ میلیون ایرانی

صدور کارت ملی هوشمند برای ۴۴ میلیون ایرانی

به گزارش تجارت‌نیوز، حمید درخشان‌نیا ظهر امروز در جمع مردم کن با بیان اینکه مهم‌ترین راه توسعه‌یافتگی یک کشور ثبت دقیق آمار و اطلاعات هویتی و ترکیب جمعیتی افراد آن جامعه است اظهار کرد: در صورت مراجعه و تکمیل ثبت‌نام هموطنان واجد شرایط باقیمانده برای دریافت کارت هوشمند ملی تا پایان سال جاری این امر

به گزارش تجارت‌نیوز، حمید درخشان‌نیا ظهر امروز در جمع مردم کن با بیان اینکه مهم‌ترین راه توسعه‌یافتگی یک کشور ثبت دقیق آمار و اطلاعات هویتی و ترکیب جمعیتی افراد آن جامعه است اظهار کرد: در صورت مراجعه و تکمیل ثبت‌نام هموطنان واجد شرایط باقیمانده برای دریافت کارت هوشمند ملی تا پایان سال جاری این امر محقق می‌شود.

وی ادامه داد: به جهت تسهیل در خدمت‌رسانی، نیازی به مراجعه افراد به استان مربوطه نمی‌باشد و در محل سکونت فرد خدمات ارائه می‌شود.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه صدور کارت ملی هوشمند یک پروژه ملی است افزود: شرط تحقق دولت الکترونیک صدور کارت هوشمند ملی است و از ابتدای پروژه تاکنون 47 میلیون نفر ثبت‌نام و برای 44 میلیون نفر نیز کارت هوشمند ملی صادر و 85 درصد کار انجام شده است.

درخشان‌نیا با اشاره به خدمات سازمان ثبت احوال در زمان انتخابات تصریح کرد: با استفاده دستگاه‌های اجرایی در زمان انتخابات از پایگاه‌های ما تقلب به کمترین میزان خود می‌رسد و با توجه به اختصاص یک شماره ملی به تمام آحاد جامعه بلافاصله پس از رأی‌گیری شماره ملی که رأی داده ‌در سیستم ثبت شده و دیگر نمی‌توان رأی مجدد بدهد که این روند سبب کاهش بسیاری از مشکلات و مسائل حاشیه‌ای شده است.

وی ادامه داد: اعتقاد ما بر این است برای برخورد با فساد و رانت‌خواری باید اطلاعات شفاف و دولت الکترونیک ایجاد شود که کلید ورود به دولت الکترونیک نیز کارت هوشمند ملی است که به صورت برخط و الکترونیکی انجام می‌شود.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور در پایان با بیان اینکه کارت هوشمند ملی سبب کاهش فساد در کشور می‌شود خاطرنشان کرد: در آینده برای انجام هرگونه فعالیت در دفاتر اسناد رسمی باید کارت هوشمند ملی ارائه شود و ادارات دولتی نباید از مردم کپی کارت ملی دریافت کنند بلکه باید استعلامات را از پایگاه‌های ثبت احوال و برخط دریافت کنند.

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند