موضوعات داغ:

ضرر ۱۷.۵ میلیارد دلاری اقتصاد اسکاتلند از برگزیت

ضرر ۱۷.۵ میلیارد دلاری اقتصاد اسکاتلند از برگزیت

نخست‌وزیر اسکاتلند گفت: اقتصاد این کشور به دلیل برگزیت سالانه بیش از ۱۷.۵ میلیارد دلار ضرر می‌کند.

دولت اسکاتلند در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد: هزینه برگزیت بر روی اقتصاد این کشور سالانه ۱۷ میلیارد و ۵۲۰ میلیون دلار معادل ۱۲.۷ میلیارد پوند است.

به گزارش تجارت‌نیوز، دولت اسکاتلند برآورد کرد که در صورت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا رشد اقتصادی آن با سرعت کمتری نسبت به زمانی که بریتانیا در اتحادیه اروپا قرار دارد، پیش می‌رود و در صورت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، رشد اقتصادی آن تا سال ۲۰۳۰ میلادی کمتر از ۸.۵ درصد خواهد بود.

همچنین نخست‌وزیر اسکاتلند گفت: برگزیت بر روی رشد تولید ناخالص داخلی، تجارت و مهاجرت اسکاتلند تاثیر منفی می‌گذارد و باقی ماندن در بازار واحد اتحادیه اروپا و اتحادیه گمرک آن حداقل خسارت اقتصادی را برای ما به همراه دارد.

وی «تراز می» نخست‌وزیر بریتانیا را متهم به قصور در وظیفه اصلی آن به منظور انجام ارزیابی‌های اقتصادی درست در راستای تاثیر برگزیت کرد.

دولت بریتانیا در راستای برگزیت باید بازار واحد اتحادیه اروپا را ترک کند که این به نفع اقتصاد بریتانیا نخواهد بود.

همچنین پیش از این مسول مذاکرات برگزیت گفته بود که دولت بریتانیا ارزیابی درستی راجع به تاثیر برگزیت بر روی بریتانیا انجام نداده و رکود صنعتی در این منطقه یک پیش بینی نیست؛ بلکهت بعد از برگزیت اتفاق می‌افتد.

نخست‌وزیر اسکاتلند گفت: به خاطر اقتصاد، نسل آینده و مشاغل از دولت بریتانیا می‌خواهیم که در مورد مواضع سفت و سخت خود بازبینی کند تا اسکاتلند و بریتانیا در اتحادیه گمرک و بازار واحد اروپا باقی بمانند.

 

منبع: بیزینس اینسایدر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند