دستور وزیر جوان برای طراحی سرویس ارتباطی رایگان

دستور وزیر جوان برای طراحی سرویس ارتباطی رایگان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اپراتورها خواست تا برای طراحی و راه اندازی یک سرویس ستاره مربع رایگان ویژه نهادهای امدادی اقدام کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدجواد آذری جهرمی بامداد یکشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: «ستاره‌ مربع ها برای خدمت به مردم طراحی شده‌اند نه خالی کردن جیب آنها با بخت‌آزمایی‌ ها.

از مدیران اپراتورها خواستم برای امداد رسانی در مواقع بحران، یک سرویس ستاره مربع رایگان برای نهادهای امدادی طراحی کنند تا آنها از نیاز خدماتی آسیب‌دیدگان به صورت منطقه‌ای و به لحظه مطلع گردند».

این اقدام در پی وارد آمدن خسارت به زیرساخت‌های ارتباطی مناطقی از استان گلستان بر اثر سیل اخیر و به منظور تسریع در خدمت رسانی به آسیب دیدگان در شرایط بحران صورت می گیرد.

آذری جهرمی همچنین ساعاتی قبل با توجه به اخطاریه وقوع سیل در برخی استان های کشور از جمله خوزستان در توئیتی دیگر نوشت: «‏با توجه به احتمال وقوع سیل در برخی استان‌ها به‌ خصوص خوزستان، وضعیت «آماده‌باش» به مسئولین استانی ابلاغ شد. برای پیشگیری و امدادرسانی، نباید اختلال در شبکه داشته‌باشیم. وزارت ارتباطات تمامی امکانات خود را برای کمک به مردم و بازسازی زندگی آنها آماده کرده‌است. همه ‌با ‌هم می‌توانیم».

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند