خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش بینی قیمت طلا و سکه در نیمه دوم سال/ طلا و سکه بخریم؟
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی:

عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

خجسته e1497080176796

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: بازار افسارگسیخته ارز رها شده و دست‌های پشت پرده با کنترل قیمت ارز نبض ارزی کشور را مدیریت می کنند.

امیر خجسته در جریان بازدید از نحوه خرید و فروش و مدیریت بازار ارز در کشور اظهار کرد: اینکه بیان می‌شود نرخ ارز در فردوسی، استانبول و افشار مدیریت می‌شود اشتباه است بلکه خارج از این بازار توسط یک ستاد مافیایی فرماندهی و مدیریت می‌شود و سیاست گذاری‌ها بیشتر در داخل‌، بازار را تحت امر خویش قرار داده است.

به گزارش تجارت‌نیوز،نماینده مردم همدان و فامنین با اشاره به اینکه بیش از یک هفته از رونمایی بسته جدید ارزی بانک مرکزی می‌گذرد، خاطرنشان کرد: بازار ثانویه فاز جدیدی است و بدون عرضه منجر به بالا رفتن قیمت‌ها می‌شود که مدیریتی بر روی آن صورت نگرفته و همچنان تاثیر مثبتی روی قیمت ارز نداشته و این فرمول مدیریتی، ارزش پول ملی را همچنان نتوانسته به جایگاه قبلی برگرداند و تثبیت کند.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها با بیان اینکه در بازار، خرید و فروش ارز رها شده و قیمت‌ها افسار گسیخته است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی سال‌هاست که تحریم است و در این برهه زمانی بیشتر از آنچه تحریم‌های آمریکا تاثیرگذار باشد و آرامش بازار سکه و ارز را در هم شکند بیش از این دست‌های پشت پرده داخلی قیمت‌ها را با جهش روبرو کرده و از داخل مدیریت می‌شود.

خجسته در پایان با بیان اینکه مسئولین تخصصی و اقتصادی کشور بایستی برای کنترل بازار و مهار تورم ورود پیدا کنند، افزود: مشاهدات میدانی از بازار ارز نشان از تداوم سکون و خاموش بودن تابلوی صرافی‌ها بود که این روند قطعا تولید داخلی را با مشکل مواجه خواهد کرد.

 

منبع:ایسنا

 

نظرات