آغاز عرضه اوراق تبعی ۱۱ شرکت بزرگ بورسی از شنبه آینده

آغاز عرضه اوراق تبعی ۱۱ شرکت بزرگ بورسی از شنبه آینده

اوراق اختیار فروش تبعی سهام ۱۱ شرکت بزرگ و شاخص‌ساز ‌با هدف حمایت از سهام این شرکت‌ها از روز شنبه (۱۸ اردیبهشت) در بورس اوراق بهادار منتشر می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، جزئیات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام ۱۱ شرکت بزرگ و شاخص‌ساز اعلام شد که بر این اساس صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه بازار در نظر دارد اوراق اختیار فروش تبعی بر روی سهام شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، ارتباطات سیار ایران (همراه)، بانک صادرات (وبصادر)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، مخابرات ایران (اخابر)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، ایران خودرو (خودرو)، پالایش نفت تهران (شتران) و بانک تجارت (وتجارت) با هدف تامین مالی از شنبه (۱۸ اردیبهشت) را در بورس اوراق بهادار تهران منتشر کند.

اوراق اختیار فروش تبعی، در واقع همان طرح بیمه سهام است که توسط شرکت‌ها به فروش می‌رسند، که براساس آن فروشنده که همان شرکت منتشر کننده است، متعهد می‌شود تعداد معینی از سهام شرکت را به قیمت مشخصی که اصطلاحاا به آن «قیمت اعمال» می‌گویند در تاریخ معین یا همان «تاریخ اعمال» از سهامدار خریداری کند.

شرکت‌های منتشر کننده اوراق تبعی قبل از فروش این اوراق ملزم به انتشار اطلاعیه عرضه جهت اعلام عمومی ویژگی‌های آن هستند. ضمن این که توصیه می‌شود سهامداران قبل از اقدام به خرید اوراق تبعی هر نماد، اطلاعیه عرضه آن اوراق را مطالعه کنند.

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند