موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بررسی عملکرد مالی یک نماد بورسی / «حسینا» چقدر ارزنده است؟

بررسی عملکرد مالی یک نماد بورسی / «حسینا» چقدر ارزنده است؟

شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا در اسفند ماه با ثبت درآمد ۵۲۰ میلیارد و ۴۳۱ ریالی کل فروش خود در سال ۹۸ را به بیش از ۵ هزار میلیارد ریال رساند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس اطلاعات منتشر شده در وبسایت کدال، شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا که با نماد حسینا و سرمایه ۵۰۰ میلیارد ریالی در بورس فعال است در اسفند ماه ار فروش محصولات و خدمات خود ۵۲۰ میلیارد و ۴۳۱ میلیون ریال درآمد داشته تا کل درآمدهای سال ۹۸ را به ۵ هزار و ۲۰۸ میلیارد و ۳۴۱ میلیون ریال برساند.


بدین‌ ترتیب میزان فروش این شرکت در سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷ رشدی ۸ درصدی را به ثبت رسانده است. این در حالی است که در ۹ ماهه نخست رشد درآمدها تنها ۲ درصد بود و سود خالص شرکت با افتی ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ به ۸۴۰ میلیارد و ۶۰۵ میلیون ریال رسیده بود. این بدین معناست که حاشیه سود ۹ ماه نخست این شرکت در سال ۹۸ به ۲۲٫۸ درصد رسیده که در مقایسه با کل سال ۹۷ ( ۲۲٫۲ درصد) اندکی رشد داشته است. عملکردی که نشان از ثبات نسبی عملکرد مالی حسینا دارد.

عملکرد اسفندماه حسینا نشان می‌دهد این شرکت توسعه خدمات دریایی در آخرین ماه سال اگر چه توانسته درآمد خود را نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد افزایش دهد اما در مقایسه با بهمن ماه با افت ۱۴ درصدی مواجه شده است. همچنین حسینا که در اول بهمن هیات مدیره جدید خود را اعلام کرده است، در پایان آذرماه توانسته بود مجموع دارایی‌های خود را با ۱۱ درصد افزایش به  ۵ هزار و ۷۰۳ میلیارد ریال برساند.

حسینا در یک سال اخیر در بورس نیز عملکرد خوبی داشته و توانسته رشد قیمت ۲۷۳ درصدی را به ثبت برساند این در حالی است که بازدهی یکماهه این سهم تنها ۶ درصد بوده است.

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند