تجارت‌نیوز برررسی کرد:

عملکرد مالی یک نماد بورسی / افزایش ۱۸۵ درصدی سود خالص کسرا در سال ۹۸

عملکرد مالی یک نماد بورسی / افزایش ۱۸۵ درصدی سود خالص کسرا در سال ۹۸

شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان در پایان سال ۹۸ توانست درآمدهای خود را در سال ۹۸ بیش از ۱۱۷ درصد افزایش دهد و به یک هزار و ۳۹۵ میلیارد ریال برساند.

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان که با نماد «کسرا» و سرمایه ۵۸۰ میلیارد ریالی در بورس فعال است در صورت مالی تلفیقی ۹۸ خود بیش از یک هزار و ۳۹۵ میلیارد ریال درآمد عملیاتی را به ثبت رسانده که نسبت به سال مالی ۹۷ رشدی ۱۱۷ درصدی را نشان می‌دهد. این شرکت در همین مدت شاهد رشد ۹۱ درصدی هزینه‌های خود بوده که نسبت به سال مالی ۹۷ افتی ۹۱ درصدی داشته است. بر این اساس سود ناخالص این شرکت با ۱۴۹ درصد افزایش از ۲۸۶ میلیارد ریال به ۷۱۲ میلیارد ریال رسیده است.

در پایان سال ۹۸ سود خالص هر سهم کسرا ۱۱۴۳ ریال بوده که نسبت به سال گذشته ۱۸۵ درصد افزایش داشته است. همچنین مجموع دارایی‌های کسرا در پایان سال ۹۸ به ۲ هزار و ۹۵ میلیارد ریال رسیده که ۸۲ درصد از سال گذشته بیشتر بوده است. بدهی‌های این شرکت نیز با ۴۱ درصد افزایش به ۵۸۶ هزار میلیارد ریال رسیده است.

عملکرد مالی کسرا در اردیبهشت ماه حاکی از آن است که این شرکت در این ماه درآمد ۱۳۵ میلیارد ریالی را به ثبت رسانده که نسبت به فروردین ماه بیش از ۲ برابر شده است. همچنین کل فروش این شرکت در دو ماه نخست امسال ۲۰۰ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه ۹۸ رشدی ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

کسرا که در یکسال اخیر بیش از ۷۷۰ درصد بازدهی در بورس را به ثبت رسانده ، در یک ماه اخیر ۴۱ درصد افزایش قیمت داشته است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند