عوارض خروج از کشور سه برابر می‌شود

طیبه سیاوشی گفت: در مورد عوارض خروج از کشور، همان رقم پیشنهادی دولت یعنی سه برابر شدن آن تصویب شد.

طیبه سیاوشی، عضو فراکسیون امید مجلس می‌گوید: بحث حذف بودجه موسسات فرهنگی از بودجه 97 از همان ابتدا اشتباه بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، سیاوشی در خصوص بودجه نهایی 97 که هفته گذشته به تصویب نمایندگان رسید گفت: البته کار بودجه در مجلس تمام شد ولی بعد از اعلام نظر شورای نگهبان ممکن است دوباره اصلاحاتی در آن صورت بگیرد.

این عضو عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به این سوال که تکلیف بودجه موسساتی مانند موسسه متعلق به آیت الله مصباح یزدی در بودجه 97 به کجا رسید، گفت: حذف بودجه موسسات فرهنگی از همان ابتدا اشتباه بود؛ فرقی هم نمی‌کند که این موسسات مربوط به کدام جناح سیاسی باشند.

او ادامه داد: پس از بحث‌های صورت گرفته در مجلس، بخشی از این بودجه‌ها بازگشت. البته نهادهای بزرگتر مشکلی نداشتند؛ و ذیل دستگاه‌های بزرگتر قرار گرفتند تا بر اساس نظر نمایندگان نظارت پذیر شوند.

به طور مثال، سازمان تبلیغات و جامعه‌المصطفی ذیل وزارت فرهنگ و علوم قرار گرفتند؛ در مورد بودجه مسسات مربوط به حوزه‌های علمیه هم به همین صورت عمل شد.

این عضو کمیسیون تلفیق بودجه 97 مجلس ادامه داد: اما در مورد بسیاری از موسسات فرهنگی کوچکتر، بودجه آنها حذف شد. البته در روز آخر بررسی بودجه در صحن علنی، اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در این باره با آقای لاریجانی گفت و گو کردند تا برای بخشی از بودجه این موسسات نیز اقدام مشابهی انجام شود.

سیاوشی در پاسخ به این سوال که رقم نهایی تصویب شده برای عوارض خروج از کشور چقدر است نیز گفت: در مورد عوارض خروج از کشور، همان رقم پیشنهادی دولت یعنی سه برابر شدن آن تصویب شد.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند