عوارض عجیب نخوردن شام

عوارض عجیب نخوردن شام

اکثر افرادى که رژیم لاغرى مى‌گیرند و شب بدون شام مى‌خوابند, دچار اختلال خواب هستند و البته در این افراد دردهاى بدن نیز شب‌ها تشدید مى‌شود لذا توصیه می‌شود که اصلا شب‌ها بدون صرف شام به بستر خواب نروید.

قدیر محمدی درباره خواب و بیداری اظهار کرد: خواب موضوع حیرت‌انگیزی است که در طب رایج و طب ایرانی بررسی شده است اما همچنان رازهایی در دل دارد که روز به روز کشف می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: خواب برای تقویت مغز, تدبیر, اندیشه و نشاط ضروری است؛ حکما در طب ایرانی ایجاد خواب را به افزایش رطوبت مغز مربوط می‌دانند، وقتی آماده خوابیدن می‌شویم ابتدا حرارت از سطح بدن و پوست به سمت داخل میل می‌کند و این بر حرارت غریزی بدن تاثیر گذاشته و منجر به تولید رطوبت غذاها می‌شود، این رطوبت منجر به بروز بخارات می‌شود که می‌تواند به سمت مغز صعود کند و به تدریج خواب ایجاد شود؛ پس ماده خواب رطوبت است و اگر رطوبت وجود نداشته باشد, به خصوص در مغز ما دچار اختلال خواب خواهیم شد.

این متخصص طب سنتی تصریح کرد: اکثر افرادی که رژیم لاغری می‌گیرند و شب بدون شام می‌خوابند, دچار اختلال خواب هستند البته در این افراد دردهای بدن نیز شب‌ها تشدید می‌شود لذا توصیه می‌شود که اصلا شب‌ها بدون صرف شام به بستر خواب نروید.

محمدی عنوان کرد: در پروسه خواب، سلامت قلب و غلاف قلب بسیار ضروری است چرا که بدون وجود قوه حیوانی که منشا آن قلب است امکان شروع خواب میسر نخواهد شد.

اثرات خواب بر بدن

ـ خواب باعث تقویت تمام نیروهای طبیعی بدن می‌شود که شامل هضم، گوارش، سوخت و ساز، دفع سموم بدن, مغز و قوای مغز است.

ـ خواب باعث تجدید قوای اندام‌ها و اعضا مریض می‌شود.

ـ خواب موجب ترمیم و بهبود بافت‌های صدمه دیده می‌شود.

ـ خواب ظاهر بدن را سرد و باطن بدن را گرم می‌کند و بیداری برعکس.

ـ بهترین زمان خواب ساعت 10 ـ 11 شب تا وقت سحر است.

ـ بهتر است فاصله شام تا خواب 3 ـ 4 ساعت باشد.

ـ خواب زیاد باعث افزایش رطوبت و سردی بدن می‌شود لذا بیماری‌های بلغمی را افزایش می‌دهد.

ـ بیداری زیاد باعث خشکی بدن می‌شود لذا منجر به ضعف مغز، ناراحتی‌های روانی و سوء‌هاضمه می‌شود.

 

منبع: بهداشت‌نیوز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند