نظر مخاطبان تجارت‌نیوز درباره گزینه‌های عیدی احتمالی رییس‌جمهوری

کدام سناریوی عیدی روحانی جذاب‌تر است؟

کدام سناریوی عیدی روحانی جذاب‌تر است؟

پرداخت سود سهام عدالت، شروع دوباره فروش سهام عدالت و تعیین تکلیف جدید درباره این سهام سه سناریویی است که احتمالا دولت می‌تواند از آن به عنوان عیدی نام ببرد. مردم از دولت چه عیدی می‌خواهند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی که برخی از گمانه‌زنی‌های تایید نشده حاکی از این است که شاید در اسفند امسال دولت روحانی این عیدی را به شکل نقدی و در حد ۲۰۰ هزار تومان پرداخت کند اما براساس اظهارات مسئولان سهام عدالت قرار است سه اتفاق برای سهام عدالت در این ماه بیافتد. از آنجایی که تعداد سهامداران ۵۰ میلیون نفر است به نظر می‌رسد دولت می‌خواهد از این اتفاقات به عنوان عیدی به مردم استفاده کند.

انتخابات هیات مدیره شرکت‌های سهام عدالت در ۲۰ اسفند برگزار می‌شود و معاون وزیر اقتصاد از این روز به عنوان روزی تاریخ‌ساز برای مشمولان سهام عدالت نام برده است. همچنین مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی وعده واریز سود سهام تا پایان سال را داده است. به گفته او به نهادهای بزرگ مثل هلدینگ‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مجوز داده شده تا در بخش خرید مشارکت کنند.

بنابراین پرداخت سود سهام عدالت، شروع دوباره فروش سهام عدالت و تعیین تکلیف جدید درباره این سهام سه سناریویی است که احتمالا دولت می‌تواند از آن به عنوان عیدی نام ببرد.

مخاطبان تجارت‌نیوز از سناریو شروع مجدد فروش سهام عدالت استقبال کرده‌اند و می‌گویند رسیدن به پول سهامشان بهترین عیدی برای آنهاست، گروهی دیگر نیز معتقدند بهترین کار این است که دولت جلوی گرانی را بگیرد. برخی از مردم نیز می‌گویند که همه‌ی این‌ها وعده‌های سرخرمن هستند.

بهترین عیدی چیست؟

«بهترین عیدی این هست که کمک معیشتی کرونا رو درسال آینده هم واریز کنند تا ما که نه بیمه هستیم نه حقوق ثابتی داریم کمی دلگرم این کار خوب دولت باشیم»

«ما عیدی نمیخوایم تو رو خدا واریزی های سهام عدالت شروع کنید لباس واسه بچه بخریم»

«حداقل با همون اسم عیدی پول سهام عدالت رو بدین تنها کار خوبتون واریز فروش سهام عدالت باشه»

«بهترین عیدی دولت جناب روحانی آزادی ۱۰۰درصدی سهام است… که خدا خیرش دهد اگه این کارا به سرانجام بهترین عیدی‌ست در قیمت خوب»

«آقای روحانی ما عیدی نمیخوایم فقط گرونی بیاد پایین مردم خسته شدن فقط ارزون بشه ما خدا رو شکر میکنیم حتی نمیتونیم میوه بخوریم گوشت .مرغ .همه چی گرونه شده»

«قیمتها را کنترل و کاهش دهد، بهترین عیدی ست، غیر از این باشه، جز ظلم به مردم چیزی نیست»

وعده سرخرمن رئیس‌جمهور

«وعده سر خرمن روحانی مردم دم رو مسخره کرده همین.»

«یارانه و معیشتمون قطع نشه چیزی ازشون نمیخواهیم. به خدا با یارانه و معیشت دارم زندگی میکنیم اگه اونم نباشه دیگه هیچ.»

«این خنده های حسن جان سرانجامش گریه در اوردت مردم بیچاره است»

«وعده سر خرمن همیشگی»

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند