تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

عیدی امسال دولت چیست؟ / «تخفیف عوارض آزادراه عیدی می‌شود؟»

عیدی امسال دولت چیست؟ / «تخفیف عوارض آزادراه عیدی می‌شود؟»

طبق سناریوهای احتمالی برای عیدی دولت اگر عیدی به صورت نقدی پرداخت نشود، گروهی از مردم از لیست مشمولان دریافت عیدی دولت حذف می‌شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، طبق سناریوهای بررسی شده چند گزینه برای عیدی دولت به مردم وجود دارد؛ آغاز فروش سهام عدالت، عیدی نقدی ۲۰۰ هزار تومانی و واریز سود سهام عدالت از جمله مواردی است که احتمالا دولت از آنها به عنوان عیدی استفاده کند.

رئیس‌جمهور در مراسم افتتاح آزاد راه غدیر اعلام کرده که به عنوان عیدی سال جدید برای سه ماه اول سال آینده ۲۵ درصد تخفیف در عوارض آزاد راه غدیر در نظر گرفته شود.

گروهی نیز معترض هستند که نه سهام عدالت دارند تا از طریق فروش آن یا دریافت سود به پول برسند و نه خودرو دارند که از آزاد راه عبور کنند. بنابراین اگر عیدی دولت یکی از این گزینه‌ها باشد آنها از لیست مشمولان دریافت عیدی حذف می‌شوند. از نظر این گروه عیدی نقدی بهترین گزینه است.

«حساب نیست من بیست ساله کرج زندگی میکنم تردد نمیکنم نه خودم نه خانوادم .اصلا بی کارم. ترافیک پل فردیس هم برام عادی شده. به چیزی بگو دولت جان که برام نون باشه.»

«آقای رئیس جمهور ما که شهرستانی هستیم و از آن آزادراه تردد نمی کنیم پس عیدی ما چی میشه»

«ما که اون آزاد راه رو بلد نیستیم سهام عدالت هم نداریم یارانه و معیشت رو بانکها روی قسطاشون برمی‌دارند ی کارگر از کجا بیاره بخوره بخدا ن خونه نه ماشین ن پس‌انداز داریم یه کارگر با۳فرزند از کجا بیاره بخوره»

«تخفیف چه ربطی به عیدی داره؟؟؟ الان مثلا اون افرادی که در زابل، زاهدان، بوشهر و… زندگی میکنن مثلا چه ترددی از این بزرگراه دارن که واسه شون عیدی حساب کردین؟»

«من که نه ماشین دارم نه خونه دارم ونه کارمندم که حقوق بگیرم و خانه دارم عیدی ما چیه؟ شماحتی وام یک میلیونی رابهم ندادی»

تشویق مردم به مسافرت در دوره کرونا

در کنار سهامداران سهام عدالت که آغاز فروش یا واریز سود سهام عدالت استقبال کرده‌اند، گروهی از مردم نیز انتقاد کرده‌اند که مگر محدودیت‌های کرونایی وجود ندارد که دولت مردم را با تخفیف روی عوارض آزاد راه به مسافرت تشویق می‌کند.

«مگه محدودیت تردد نیست. مردم رو مسخره کردن عیدی چی»

«چرا رئیس جمهور با ستاد کرونا هماهنگ نیست مگر قرار هست کسی برای نوروز به سفر برود؟»

«آخه با کرونا کی سفر میره؟»

«اونم میدونه مردم با این وضع کرونا گرونی کسی سفر نمیره که دار عوارض ازاد راه تخفیف میده بعد اینکه اینم شد عیدی؟ ما نمیخوایم»

«از یه طرف میگن مسافرت ممنوعه کرونا زیاد میشه از یه طرف عوارض جاده ای رو کم میکنن تا مردم برای مسافرت ترغیب بشن»

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند