کد خبر: 134620

فرابورس در هفته چهارم اردیبهشت ۹۶

شاخص کل فرابورس ایران در ارتفاع ۹۱۶ واحد قرار گرفت، در حالی که نسبت به روز مشابه هفته سوم اردیبهشت با ۹ واحد کاهش همراه شده بود.

سرویس بازار -

به گزارش خبرنگار تجارت‌نیوز، در هفته چهارم اردیبهشت ۹۶ در فرابورس ایران، یک هزار و ۱۲۷ میلیون ورقه به ارزش پنج هزار و ۹۹۹ میلیارد ریال در ۱۱۵ هزار نوبت معاملاتی، مورد معامله قرار گرفت.

در هفته گذشته، در بازارهای اول و دوم ۵۱۳ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۵۳۸ میلیارد ریال معامله شد. سه تابلو معاملاتی بازار پایه ۵۹۲ میلیون سهم به ارزش ۸۹۴ میلیارد ریال را نشان داد. حجم مبادلات در این بازار نسبت به هفته پیش با پنج درصد کاهش رو‌به‌رو بود، در مجموع ارزش معاملاتی این بازار رشد دو درصدی را تجربه کرد.

در بازار ابزارهای نوین مالی رشد ۱۵ درصدی حجم و کاهش ۱۱ درصدی ارزش مبادلات را در مقایسه با هفته سوم اردیبهشت ماه تجربه کرد؛ در مجموع در این بازار ۲۱ میلیون ورقه به ارزش سه هزار و ۵۵۵ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

در این هفته اوراق بدهی با سه میلیون ورقه به ارزش سه هزار و ۱۰۲ میلیارد ریال توانست در میان سایر بازارهای مالی در صدر تقاضا قرار بگیرد.

رتبه‌های دوم و سوم در بازار مالی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن اختصاص پیدا کرد.

لازم به ذکر است در هفته گذشته، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله رشد ۴۸ درصدی در حجم و رشد ۲۳ درصدی در ارزش مبادلات را نسبت به هفته سوم تجربه کردند.

ارزش معاملات خرد بازار سهام  و اختیار سهام به تفکیک گروه‌های صنعت شامل، گروه اطلاعات و ارتباطات در مقام نخست با داشتن ۱۵ درصد از سهم کل، رتبه‌های دوم تا چهارم نیز به ترتیب گروه‌های فلزات اساسی؛ انبوه‌سازی، املاک و مستغلات و پیمانکاری صنعتی اختصاص پیدا کرد.

 

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.14)
1331.7
1.83
مثقال طلا (%0.71)
612400
43,000
سکه امامی (%0.4)
1508500
60,000
دلار (%1.35)
4494
600
یورو (%0.59)
5605
330
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.