فراخوان خودروهای دیزلی بی‌ام‌و

شرکت خودروسازی بی‌ام‌و خودروهای دیزلی تولیدی خود را به دلیل نقص فنی فراخوان داد.

این روزها که بازار فراخوان شرکت‌های خودروسازی در جهان به شدت داغ و پر تب و تاب شده است، حالا شرکت خودروسازی بی‌ام‌و آلمان نیز خودروهای دیزلی خود را به علت نقص فنی در پیشرانه خودرو فراخوان داده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدتی پیش برخی از خودروهای دیزلی بی‌ام‌و در کره جنوبی به علت یک نقص فنی و احتمال انفجار و آتش گرفتگی در یک فراخوان تحت بررسی‌های دقیق قرار گرفتند تا متخصصان فعال در این شرکت مشکل مربوطه را برطرف کنند.

بعد از آن این خودروساز آلمانی در ابتدا تصمیم گرفت حدود ۴۸۰ هزار دستگاه خودرو را در قاره‌های اروپا و آسیا فراخوان بدهد، اما بعد از بررسی‌های بیشتر مشخص شد که ابعاد این مشکل بسیار گسترده‌تر از آن چیزی است که این شرکت تصورش را می کرده است، بنابراین با اعلام فراخوان مدل‌های تولیدی در حد فاصل سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۷ میلادی، تعداد این خودروها به ۱.۶ میلیون دستگاه رسید.

به گفته مقامات شرکت بی‌ام‌و، نقص فنی خودروهای دیزلی به دلیل مشکل در سوپاپ EGR در پیشرانه آنهاست که بنابر اعلام بسیاری از مشتریان، آنها با نشت گلیکول از سوپاپ ( EGR ) یا سیستم بازگشت گازهای خروجی مواجه بوده‌اند. ذرات مذکور کم کم با رسوبات خاکستری و درجه حرارت بالا ایجاد شده و در برخی مواقع ذوب شده و موجب آتش‌سوزی و احتراق می‌شود.

با اینکه مقامات بی‌ام‌و اصرار دارند که این مشکل در موارد بسیار نادر و معدودی ممکن است برای مشتریان و دارندگان این خودروها مشکل جدی ایجاد کند، اما براساس قوانین موجود، ترجیح داده‌اند که برای بررسی‌های دقیق و بیشتر از تمامی صاحبان خودروهای دیزلی تولید شده در سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ درخواست کنند تا با مراجعه به شعب و نمایندگی‌های مجاز و رسمی این خودروساز، به برطرف کردن مشکل خودروهایشان بپردازند.

در گزارشی که وب سایت The Car Connection در این خصوص نوشته است، بالغ بر ۴۴ هزار دستگاه خودروی دیزلی ساخت بی ام و در جهان چنین مشکل بالقوه‌ای را دارند و باید با مراجعه به نمایندگی‌های رسمی این خودروساز، آن را حل کرده و خودروی خود را از هر گونه خطری ایمن و مصون بدارند.

گزارش‌ها حاکیست که این فراخوان به تنها اروپا و آسیا محدود نمی‌شود و کشورهای بسیاری در جهان را شامل می‌شود که پیش‌بینی می‌شود تنها ۵۴ هزار و ۷۰۰ دستگاه از این میزان، در کانادا و ایالات متحده آمریکا باشد.

بی‌ام‌و با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که این فراخوان تنها برای جلب رضایت و اعتماد مشتریان ماست وگرنه کاملا داوطلبانه است و مشکل مذکور از خطرات و تهدیدات بسیار جدی محسوب نمی‌شود.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند