گزارشی از اختلاف قیمت در فروش کوئیک آر

ماجرای یارانه ۱۰ میلیونی خودرو چیست؟

ماجرای یارانه ۱۰ میلیونی خودرو چیست؟

در هرکدام از طرح‌های پیش‌فروش خودروسازان چه به صورت تحویل فوری و چه به صورت تحویل مدت‌دار به دلیل اختلاف قیمت کارخانه و بازار، رانت یا همان یارانه چند میلیونی به یک تعدادی از خاص از مشتریان داده می‌شود. این مشتریان کسانی هستند که اسم آنها از سبد قرعه‌کشی بیرون می‌آید.

به گزارش تجارت‌نیوز، در هرکدام از طرح‌های پیش‌فروش خودروسازان چه به صورت تحویل فوری و چه به صورت تحویل مدت‌دار به دلیل اختلاف قیمت کارخانه و بازار، رانت یا همان یارانه چند میلیونی به یک تعدادی از خاص از مشتریان داده می‌شود. این مشتریان کسانی هستند که اسم آنها از سبد قرعه‌کشی بیرون می‌آید.

این بار نوبت به فروش کوئیک آر رسیده است.

خودروسازان در اوج زیان همچنان سیاست پیش‌فروش خودرو را دنبال می‌کنند. این بار قرار است خودرو کوئیک آر با اختلاف قیمت ۱۰ میلیون تومانی نسبت به بازار به تعدادی خاص از مشتریان تحویل شود. قیمت کوئیک آر در هر دو رنگ حدود ۱۶۰ میلیون تومان در بازار است اما در طرح فروش فوری تحویل سه ماهه قرار است این خودرو با حدود ۱۵۰ میلیون تومان قیمت واگذار شود. در واقع اگر کسی بتواند در این قرعه‌کشی برنده شود ۱۰ میلیون تومان رانت یا همان یارانه به جیب خواهد زد.

فروش فوری و پیش‌فروش خودروی سایپا کوییک R از صبح دو روز پیش آغاز شد و تا سه روز ادامه دارد. بر اساس اطلاعیه گروه خودروسازی سایپا، در طرح فروش فوری کوییک R، قیمت این خودرو ۱۴۹ میلیون و ۴۱۶ هزار تومان اعلام شده و گفته می‌شود خودرو سه ماهه تحویل مشتری داده می‌شود.

اما در طرح پیش‌فروش موعد تحویل خودرو دی، بهمن و اسفندماه است. متقاضیان باید مبلغ ۷۴ میلیون و ۷۰۸ هزار تومان در زمان ثبت‌نام پرداخت کنند. مابقی هزینه خودرو به قیمت روز و هنگام تحویل در زمستان ۱۴۰۰ از مشتریان دریافت می‌شود.

همچنین این خودروساز اعلام کرده که در این مرحله از فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش یکساله کوییک آر به درخواست متقاضیان برخی از محدودیت‌ها از جمله پلاک فعال انتظامی، سند در رهن و فک رهن زودتر از موعد، تطابق کدپستی متقاضی و نمایندگی و همچنین عدم خرید طی ۴۸ ماه گذشته از سایپا و ایران خودرو برداشته شده و مشتریان می‌توانند بدون این محدودیت‌ها ثبت نام کنند.

جزئیات دیگر را هم می‌توانید در گزارش پیش‌فروش کوئیک بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند