قاچاق پوشاک چه ضرری برای اقتصاد دارد؟ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
خبر مهم : اقدام حقوقی علیه دولت روحانی به دلیل عدم پیگیری پول های بلوکه شده ایران

قاچاق پوشاک چه ضرری برای اقتصاد دارد؟

پوشاک

دبیر هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: یکی از نگرانی‌های فرهنگی و اقتصادی برای ما قاچاق پوشاک است. چراکه از یک سو، قاچاق پوشاک زمینه تهاجم فرهنگی را ایجاد می‌کند و از سوی دیگر به تولیدی های داخلی ضرر می رساند.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا رعنایی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا باید از مرزها انجام شود، اما برخی فروشگاه‌های غیرمجاز اینترنتی، فروش بالایی از پوشاک قاچاق دارند که مبارزه با این نوع کسب و کار نیز ضرورت دارد، افزود: یکی از نگرانی‌های فرهنگی و اقتصادی برای ما قاچاق پوشاک است. چراکه از یک سو، قاچاق پوشاک زمینه تهاجم فرهنگی را ایجاد می‌کند و از سوی دیگر به تولیدی‌های داخلی ضرر می‌رساند.

وی ادامه داد: اگرچه برخی از تولیدی‌های پوشاک ضعیف عمل می‌کنند و کیفیت دوخت پایینی دارند، اما تعداد زیادی از آنها تولیداتی در سطح جهانی دارند، اما به دلیل ضعف در برندسازی هنوز نتوانسته‌اند جایگاه مناسبی در ایران و جهان پیدا کنند. با این و جود، برخی فروشگاه‌های غیرمجاز اینترنتی، فروش بالایی از پوشاک قاچاق دارند که مبارزه با این نوع کسب و کار، ضرورت دارد.

رعنایی تصریح کرد: نظارت و بازرسی بر فروشگاه‌های دارای مجوز پوشاک سختگیرانه بوده و تا حدودی توانسته است طی سال‌های اخیر فرهنگ استفاده از پوشاک تولید ملی را بهبود بخشد، اما در مقابل فروشگاه‌هایی وجود دارند که در محیط شبکه‌های اجتماعی به تبلیغ پوشاک قاچاق می‌پردازند.

دبیرهیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: آنچه امروز باید به کمک دولت و بخش خصوصی انجام شود، آموزش قوانین و ضرورت قانون‌مداری در کسب و کار، به افرادی است که بدون توجه به این اصول، به کسب و کارهای قانونی ضربه می‌زنند. از سوی دیگر، ضوابط قانونی برای راه اندازی و حفظ کسب و کارها نیز باید به سرعت تسهیل و متناسب با نیاز جامعه شود.

منبع: ایسنا

 

نظرات