قاچاق گل به کشور

قاچاق گل به کشور

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه با بیان این که بازار گل و گیاه کشور در اثر رکود هر روز نسبت به گذشته بی‌رمق‌تر می‌شود گفت: در حال حاضر سه نوع گل از طریق قاچاق به بازار کشور راه پیدا می‌کند.

اکبر شاهرخی در مصاحبه با رادیو اظهار داشت: تولیدکنندگان داخلی متاثر از پدیده رکود ضرر و زیان‌های فراوانی را متحمل شده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در ادامه ضمن اشاره به بحث قاچاق گل و گیاه گفت: خوشبختانه با همکاری خوب بازرسان اتاق اصناف تهران، تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی و پلیس آگاهی جلوی قاچاق در این حوزه گرفته شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه گفت: هم اکنون قاچاق در این حوزه به حدی نیست که بتواند به تولیدکنندگان داخلی لطمه‌ای واردکند.

وی ضمن اشاره به این جمله که بازارهای گل و گیاه کشور تحت کنترل است، افزود: در حال حاضر سه نوع گل از قبیل لاکی بامبو، ارکیده دندلیون و کاکتوس‌های زینتی از طریق قاچاق به بازارهای کشور راه پیدا می‌کنند.

شاهرخی در با بیان اینکه در شرایط حاضر لاکی بامبو و کاکتوس‌های زینتی خاص در ایران تولید نمی‌شود، اظهارداشت: تنها تعداد محدودی از تولیدکنندگان داخلی «ارکیده دندلیون» را در گلخانه‌های مجهز تولید و به بازار مصرف عرضه می‌کنند بنابراین قاچاق این گل‌ها ضربه‌ای به تولید داخلی وارد نخواهد کرد.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند