ایران بروکر
خبر مهم : چگونه در سامانه یکپارچه خودرو ثبت‌نام کنیم؟
رئیس سازمان اداری و استخدامی:

قدرت خریدمزد بگیران ۳۰ درصد کاهش یافت

قدرت خرید

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: در خوش بینانه‌ترین حالت قدرت خرید مزدبگیران ما بیش از ۳۰ درصد کاهش یافته و باید اقدام لازم در این رابطه انجام دهیم.

جمشید انصاری با اشاره به مشکلات اخیر اقتصادی در کشور و کاهش ارزش پول ملی اظهار کرد: در شرایط حاضر قدرت خرید مزدبگیران بیشتر از بقیه اقشار کاهش یافته است، تفاوتی ندارد که این مزدبگیران، کارمندان دولت باشند یا کارگران و بازنشستگانی که دریافتی ثابتی دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز،رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور تاکید کرد: اگر در این شرایط همدلی و همراهی کارکنان دولت نباشد، نمی‌توانیم امیدی به پیشبرد باورمندانه برنامه‌های توسعه و حل مشکلات مردم داشته باشیم. دولت باید راه همدل و همراه کردن کارکنان خود را – به ویژه در راستای ارتقای قدرت خرید آنها – در پیش بگیرد و این کار را با همکاری نهادهای دیگر و شرکای اجتماعی‌اش برای کارگران و بازنشستگان نیز انجام دهد.

وی با بیان این که باید چنین نگاهی درباره مجموعه نیروی کار کشور وجود داشته باشد، یادآور شد: محاسبات و برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که در خوش بینانه‌ترین حالت قدرت خرید مزدبگیران ما بیش از ۳۰ درصد کاهش یافته و باید اقدام لازم در این رابطه انجام دهیم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: هفته دولت فرصت مناسبی است که بیش از هر زمان دیگری به کارکنان دولت و نقش و جایگاه نیروی انسانی آن در توسعه کشور پرداخته شود درحالی که در این دوره بیشتر به عملکرد دولت پرداخته می‌شود؛ یعنی ما پروژه‌هایی را بهره برداری می‌کنیم و گزارش‌هایی تهیه می‌کنیم که در یک سال گذشته چه کارهایی انجام داده‌ایم. البته این اقدام مناسبی است که فرصتی را فراهم می‌کند تا چنین مسائلی مطرح شود و به یک سنت تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: در دو مقطع هفته دولت و دهه مبارک فجر عملکرد قوه مجریه به مردم ارائه می‌شود اما همان طور که در دهه مبارک فجر به انقلاب و انقلابیون می‌پردازیم لازم است که در هفته دولت نیز به نیروی انسانی دولت که سرمایه اصلی آن و در واقع بخشی از سرمایه اجتماعی کشور است توجه کنیم.

 

منبع:سازمان اداری و استخدامی کشور

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند