تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قطع برق بازار پاوربانک را داغ کرد/ عبور قیمت پاوربانک از یک میلیون تومان!

قطع برق بازار پاوربانک را داغ کرد/ عبور قیمت پاوربانک از یک میلیون تومان!

قطع برق بازار پاور بانک‌ها یا همان شارژرهای همراه را داغ کرده است و حالا با وجود آنکه کمتر از روزهای گذشته گزارش قطع برق شنیده می‌شود اما بازار خرید و فروش پاور بانک‌ها همچنان داغ است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، افزایش تقاضای پاور بانک قیمت آن را افزایش داده است. محمدرضا فرجی‌تهرانی، رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اعلام این خبر به تجارت‌نیوز گفت: قطع برق تقاضا را برای خرید پاور بانک زیاد کرد و باعث شد که قیمت این کالا نسبت به ماه گذشته پنج درصد افزایش داشته باشد.

فعالان این بازار می‌گویند که در حال حاضر قیمت برخی از انواع پاور بانک‌ها به بالاتر از یک میلیون تومان رسیده است. به عنوان مثال برخی مدل‌های برند باسئوس از جمله پاور بانک‌هایی هستند که بهای آنها از یک میلیون تومان عبور کرده است.

قطع برق همچنین تقاضای خرید هارد اکسترنال را افزایش داده است و بهای برخی مدل‌های این کالا تا ۹ میلیون تومان می‌رسد.

فعالان بازار می‌گویند این هارد اکسترنال برای استخراج رمزارزها مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته فرجی‌تهرانی می‌گوید که در حال حاضر با ریزش ارزش رمزارزها،  قیمت هارد اکسترنال هم اندکی کاهش داشته است.

وزارت نیرو در ایران علت قطع برق را مزارع استخراج رمزارزها می‌داند و حالا خبر داده است که زودتر از فرا رسیدن تابستان ناچار به واردات ۱۴۰ مگاوات برق شده است.

برای مطالعه بیشتر هارد اکسترنال هم‌قیمت پراید شد را بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند