تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

گرفتاری مشتریان بانکی به دلیل اختلال در سامانه ثبت احوال

گرفتاری مشتریان بانکی به دلیل اختلال در سامانه ثبت احوال

مرتضی الویری، مدیرکل دفتر روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور می‌گوید: قطعی سامانه ارتباطی ثبت احوال با برخی نهادها به طور موردی ممکن است پیش آید؛ بالاخره این احتمال وجود دارد که مشکلات فنی و اینترنتی که گاها از دسترس ما نیز خارج بوده منجر به قطعی‌های موردی شود.

قطع شدن سامانه ارتباطی ثبت احوال با برخی نهادها و ارگان‌های کشور برای مردم مشکل‌ساز شده است.

تعدادی از کاربران تجارت‌نیوز با اعلام نارضایتی خود گزارش‌هایی مبنی بر اختلال در کارهای روزمره گزارش کرده‌اند که ناشی از قطعی ارتباط سامانه ثبت احوال کشور با برخی نهادها بوده است.

جواد مولانیا، مجری سینما و تلویزیون در صفحه شخصی خود در اینستاگرام به اختلالی که با آن مواجه شده پرداخته و نوشته است: برای دریافت کارت عابر بانک به یکی از شعب بانک مراجعه کردم پس از نیم‌ساعت انتظار رییس بانک اعلام کرد که سیستم ثبت احوال قطع شده است و نمی‌توانند کارت عابر صادر کنند.

همچنین به این فرد اعلام شده که برای دریافت کارت عابر بانک خود روز دیگری به شعبه بانک مراجعه کند.

علاوه بر این، تعدادی از مشتریان بانکی نیز در شبکه‌های اجتماعی از مشکلات خود در افتتاح حساب بانکی نوشته‌اند که به زعم آنها علت این گرفتاری اختلال در سامانه ثبت احوال بوده است.

کاربر دیگری که در دفتر اسناد رسمی مشغول به کار بوده می‌گوید: دو روز است سامانه ما به خاطر سیستم ثبت احوال قطع شده و هم ما کارمندها و هم مردم کارهایشان کلی عقب افتاده، آن هم دقیقا در هفته‌های پایانی سال که اوج شلوغی کارهای اداری بوده، وقت آدم‌ها برای این سیستم ارزش ندارد؟

در راستای پیگیری‌های تجارت‌نیوز از سازمان ثبت احوال کشور، مرتضی الویری، مدیرکل دفتر روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور می‌گوید: قطعی سامانه ارتباطی ثبت احوال با برخی نهادها به طور موردی ممکن است پیش آید؛ بالاخره این احتمال وجود دارد که مشکلات فنی و اینترنتی که گاها از دسترس ما نیز خارج بوده منجر به قطعی‌های موردی شود.

وی در ادامه می‌افزاید: اما این‌که این موضوع قطعی سیستم ارتباطی ثبت احوال با نهادهای دیگر دامنه‌دار و دنباله‌دار باشد به نظر نمی‌رسد صحت داشته باشد. همه قطعی‌ها بلافاصله گزارش می‌شود و سازمان درصدد رفع آن برمی‌آید؛ اما قطع شدن ارتباط گسترده و دنباله‌دار با نهادهایی ازجمله بانک‌ها و دفتر ثبت اسناد تا به حال گزارش نشده و قطعی موردی بوده است. اگر قطعی گسترده اتفاق افتاده باشد سازمان بلافاصله از مردم معذرت خواهی نیز کرده است، اما تکرار می‌کنم این‌که این موضوع به طور سیستماتیک باشد و مرتب تکرار شده باشد نیست.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند